Всеукраїнська наукова конференція «Треті Грабовецькі історичні читання» (онлайн)

4 грудня 2020 р. виповниться п’ять років, як пішов з життя відомий український науковець, історик-краєзнавець, громадський діяч Володимир Васильович Грабовецький (1928–2015 рр.). В умовах панування партійно-тоталітарного режиму в Україні середини і другої половини ХХ ст. він був одним із нечисленних дослідників, які продовжили лінію української традиційної історіографії, біля витоків якої стояли М. Грушевський, Д. Дорошенко, І. Крип’якевич та ін. У 1990 р. професор В. Грабовецький очолив новостворену кафедру історії України в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, якою керував упродовж 17 років, а професором кафедри працював до останніх днів свого життя.

Основне завдання Третіх Грабовецьких історичних читань полягає в тому, щоб узагальнити джерелознавчі та історіографічні здобутки історико-краєзнавчої, музейної роботи академіка В. Грабовецького, творчо осмислити нові методологічні підходи до вивчення історії України, історичного краєзнавства, музеєзнавства.

Інформаційний лист Всеукраїнської наукової конференції “Треті Грабовецькі історичні читання”. 4.12.2020 р.