Науково-практична конференція «Музей сьогодні: аспекти діяльності»

24 травня 2021 р. в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбулася онлайн науково-практична конференція «Музей сьогодні: аспекти діяльності», в якій взяли участь краєзнавці, працівники культури та музейники, котрим небайдужа тематика музейної справи. У науковому форумі взяв участь доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько.

Організаторами конференції виступили управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківський краєзнавчий музей та Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Наукова програма конференції включала усні доповіді та презентації, що охоплювали такі напрямки: музейна справа на Прикарпатті: сучасний стан та перспективи; культура і побут населення Прикарпаття; історія, природа та мистецтво краю.

Розпочав захід вступним словом, кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Васильович Федорак.

З пленарними доповідями виступили: кандидат історичних наук, завідувач відділу Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Стасюк; завідувач сектору етнографії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Лілія Триняк; науковий співробітник Івано-Франківського краєзнавчого музею, Віта Дідик.

Тема виступу Андрія Королька «Збірки «Українського Народного Музею «Гуцульщина» ім. Й. Кобринського» у м. Коломия в роки німецької окупації краю (1941–194 рр.)» була присвячена детальній характеристиці експозиції одного з найвідоміших музеїв на Прикарпатті у роки Другої світової війни.

З повідомленнями на конференції також виступали науковці: Наталія Бойко, Микола Проців та Володимир Парацій Бережанського краєзнавчого музею, Івана Стеф’юк (Олещук) Музею Марка Черемшини, Надія Рега, Ганна Кравець, Ольга Михайлів, Любов Осудар, Галина Матійців, Тетяна Лебідь, Орися Кащишин Івано-Франківського краєзнавчого музею.

Закриваючи зібрання, її господарі відзначили високий науковий рівень доповідей учасників, полемічність їхніх виступів, що сприяє розвитку досліджень історії українського визвольного руху, налагодженню наукової комунікації та обміну власними науковими здобутками. За підсумками конференції планується видання збірника матеріалів конференції.