Участь викладачів кафедри у пленумі правління Івано-Франківської обласної організації НСКУ з нагоди Всеукраїнського Дня краєзнавства

28 травня 2021 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. Франка з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства відбувся пленум правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, на якому були присутні викладачі кафедри історії України і методики викладання історії. Модератором заходу виступив  голова ІФОО НСКУ, Почесний краєзнавець України Михайло Косило.

Головна книгозбірня Івано-Франківщини, яка є провідною установою області в галузі бібліотечного краєзнавства, депозитарієм краєзнавчих видань та регіональної періодики, організувала для учасників Пленуму книжково-ілюстративну виставку «Мій край – моя історія жива», яку представила завідувачка відділу краєзнавчої літератури Оксана Шаран. Вона ознайомила присутніх з новими краєзнавчими книгами з фондів бібліотеки, присвяченими історії населених пунктів Прикарпаття, зокрема дослідженнями науковців та краєзнавців Михайла Косила, Івана Монолатія, Андрія Королька, Ігоря Любчика, Любові Соловки, Олега Жерноклеєва, Зеновія Федунківа, Миколи Савчука, Ігоря Дейчаківського, Мирослава Габорака, Івана Тиміва, Івана Драбчука, Світлани Флис та багатьох інших.

Учасники Пленуму прийняли до когорти членів НСКУ доктора історичних наук, професора Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Олега Жерноклеєва, заслужену вчительку України, письменницю Оксану Тебешевську, журналіста, ведучого програм на ОТБ «Галичина» Любомира Белея, телеоператора ОТБ «Галичина» Тараса Лесика та методистку обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Любов Лапчук.

Спілчани обговорили актуальні питання розвитку краєзнавчого руху на Івано-Франківщині, подали кандидатури дослідників краю на здобуття обласних краєзнавчих премій ім. В. Полєка та ім. Є. Паранюка, а також нагородили своїх колег за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних та природних багатств рідного краю.

Так, начальник Управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак був відзначений премією ім. П. Тронька Національної спілки краєзнавців України, а науковці Володимир Великочий, Іван Монолатій та Володимир Боцюрко отримали звання «Почесний краєзнавець України». Грамотами ОДА, обласної ради та нагрудними знаками були нагороджені історик, викладач кафедри історії України і методики викладання історії Олег Єгрешій, краєзнавець Богдан Купчинський та поетеса Оксана Лесюк, а грамотою Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України – відділ краєзнавчої літератури ОУНБ ім. І. Франка.

Викладачі кафедри історії України і методики викладання історії та студенти щиро вітають дослідників минувшини краю з професійним святом та зичать реалізації проєктів щодо написання нових історій малих батьківщин.