Марія Ткачівська презентувала історичний роман «Княгиня Острозька»

    Завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу Факультету історії, політології і міжнародних відносин, докторка філологічних наук, письменниця Марія Ткачівська днями презентувала свій новий історичний роман «Княгиня Острозька», який отримав відзнаку Міжнародного конкурсу «Коронація слова». Захід відбувся в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка. Модерувала презентацію професорка Університету, письменниця Ольга Деркачова.

    Роман розповідає про найбагатшу княгиню ХVІ ст. Гальшку Острозьку – співзасновницю Острозької академії. На презентації авторка роману розповідала цікаві історії про інтриги в королівських та князівських родинах, таємниці магнатів, життя та кохання головної героїні, а також захопливі оповідки про минувшину.

    Марія Ткачівська під час презентації розповіла, що робота над текстом тривала чотири місяці, хоча від моменту виникнення ідеї книги – два роки. В основу насиченої та місткої сюжетної канви лягли книги та легенди, яких, на жаль, було недостатньо, тому авторка роману відвідала ті місця, де бувала Гальшка, а також консультувалася з істориками та краєзнавцями.

    Роман «Княгиня Острозька» вийшов у світ влітку цього року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля», добре зарекомендував себе серед поціновувачів красного письменства, і вже у вересні розійшовся його перший тираж. Подібні презентації відбулися також в м. Острозі, м. Рівному та м. Дубно – княжих містах Острозьких.