Благодійна акція «Мак пам’яті»

10–11 листопада 2022 р. на Факультеті історії, політології і міжнародних відносин відбудеться благодійна акція «Мак пам’яті». 11 листопада, у День завершення Першої світової війни, у світі відзначають День пам’яті всіх загиблих у цьому конфлікті, а також присвячують ветеранам усіх воєн – і мертвим, і живим.

Червоний мак – це символ пам’яті про жертви Першої світової війни, а також жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, поширений у Західній Європі, Північній Америці та Австралії. Мак уперше був використаний Американським легіоном для вшанування пам’яті американських солдатів, які загинули під час Першої світової війни. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті належала М. Майкл, викладачці Університету Джорджії.

У 1921 р. мак був прийнятий як символ пам’яті про ветеранів війни Допоміжним органом американського легіону та Фондом апеляції Британського легіону Ерла Хейга.

Червоний мак в Україні як символ пам’яті про жертви Другої світової війни почали використовувати у 2014 р.

Початок – о 10:20 год., 6 поверх гуманітарного корпусу.

Зібрані кошти будуть передані для потреб студентів, студенток, викладачів факультету в ЗСУ.

У програмі заходу:

• Продаж маків, солодощів