Дзудзило Оксана

Дзудзило Оксана – керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Рожнятівської філії ІФ ОДЦТКУМ, що діє на базі Спаського ліцею. Досвід роботи становить менше трьох років. Проте за такий короткий досвід педагогічної праці керівника, гурток вже має певні здобутки.

Життєве кредо: «Ми всі насправді митці, головне робити те, що нам до душі».

Педагогічне кредо, як керівника гуртка «Історичне краєзнавство»: «Істинна освіта – це не нагромадження знань, а пробудження свідомості. Пробудження свідомості до рідної землі, маленької батьківщини. Бути небайдужим та сміливим – цінність цього часу».

Оксана Дзудзило за спеціальністю вчитель історії та суспільствознавчих предметів, хоровий диригент, закінчила 2022 р. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Активно веде громадську роботу, є членкинею Івано-Франківського осередку кіно Національної спілки кінематографістів України, входить до складу Молодіжної Ради Спаської територіальної громади, досліджує історію рідного краю та сприяє пізнанню маленької батьківщини гуртківцями. Оксана Дзудзило є автором невеличких публікацій пов’язаних із туристично-краєзнавчою роботою.

У своїй педагогічній діяльності проявляє чіткість, систематичність, організованість. З гуртківцями у чудових дружніх відносинах. На початковому етапі своєї роботи Оксана Дзудзило оформила правила гуртка, яких гуртківці дотримаються досі («Люби рідний край», «Поважай вчителя та своїх друзів», «Відклади телефон, слухай уважно», «Бережи природу» та ін.). Гуртківці під її керівництвом беруть участь у різних конкурсах та конференціях. Вихованці гуртка є власниками ютуб-каналу під назвою «Моя маленька батьківщина» [URL: https://www.youtube.com/@user-rp2dn1fu6d/about ], на якому викладають свої подорожі та цікаві заняття. Канал було створено з метою популяризації вивчення історії рідного краю та показу важливості гурткової роботи. Керівниця гуртка робить доступними для дітей музеї в умовах карантину: ютуб-канал поповнили невеликі за обсягом ролики «Екскурсія музеєм історії етнографії с. Липовиця», що складаються із шести частин. Дзудзило О. В. також автор краєзнавчих квестів «Код краєзнавства» та «Джерела вивчення історії рідного краю», переглянути який можна на ютуб-каналі гуртка.

Навчання дітей на гуртку «Історичне краєзнавство» проходить із цікавістю, оскільки на заняттях не тільки сприймається інформація, але й кожен проявляє себе творчо («Капсула часу», «Сад Перемоги», створення книжки про експонати Кімнати народознавства с. Спас та ін.). Гурткова робота не обходиться без подорожей.