Круглий стіл, приурочений 30-річчю Народного Руху України за перебудову

1 листопада 2019 р. в ауд. 618 Факультету історії, політології і міжнародних відносин за сприяння викладачів кафедри історії України і методики викладання історії відбувся круглий стіл, присвячений 30-ти річчю Народного Руху України за перебудову та діяльності його осередків на Прикарпатті. На заході були присутні студенти групи СОІ-41 та ІА-41. Модератором заходу виступив завідувач кафедри історії України і методики викладання історії Ігор Райківський. Розпочав круглий стіл доцент кафедри історії України і методики викладання історії Степан Кобута, який охарактеризував основні етапи діяльності Народного Руху України за перебудову від часу появи і до проголошення незалежності України (1989–1991). Він зазначив: «… Рух – це суспільне явище, що призвело до влади людей, які хотіли незалежності». Доповідь С. Кобути доповнила доцент кафедри історіографії та джерелознавства Надія Кіндарчук, яка зосередилася на практичних кроках українській діаспори щодо надання допомоги Народному Рухові України за перебудову.

На круглому столі виступали запрошені гості – очевидці та ініціатори тих історичних подій: фундатор культурно-наукового товариства «Рух» у м. Івано-Франківськ Я. Шевчук, один із учасників Гельсінської спілки Р. Гладеш, рухівці І. Гук, В. Ковальчук та ін.

Круглий стіл, приурочений 30-річчю НРУ за перебудову