Доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько взяв участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Наукова еліта у розвитку держав», яка відбулася 25–26 вересня 2020 р. у режимі онлайн. Її організаторами стали: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Міжнародна асоціація позашкільної освіти, Національний центр «Мала академія наук України», департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Міжнародний форум відбувався з метою обговорення стратегічних питань розвитку освіти і науки, розширення міжнародного партнерства.
В роботі міжнародної конференції взяли понад 100 учасників – представників законодавчої і виконавчої влади, науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів освіти, вчених, засобів масової інформації, громадян з Німеччини, Великобританії, Швеції, Білорусії, Болгарії, Польщі, Казахстану, Литви, Словаччини та України.
Після урочистого відкриття конференції доктором педагогічних наук, професором, президентом Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувачем кафедри позашкільної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, головою Громадської Ради при Державній службі якості освіти України – Биковською Оленою Володимирівною учасників вітали: Грищук Роман Павлович, народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Гришина Юлія Миколаївна, народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, доктор юридичних наук, професор; Констанкевич Ірина Мирославівна, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, доктор філологічних наук, професор; Шкарлет Сергій Миколайович, т.в.о. Міністра освіти і науки України, доктор економічних наук, професор; Кремень Василь Григорович, президент Національної академії педагогічних наук України, президент Товариства «Знання» України, академік НАН України, НАПН України, доктор філософських наук, професор; Гурак Руслан Васильович, голова Державної служби якості освіти України, кандидат юридичних наук, професор; Цепенда Ігор Євгенович, ректор ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», доктор політичних наук, професор; Кімакович Віктор Євстахійович, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації; Косило Михайло Юрійович, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, голова Івано-Франківського обласного відділення Міжнародної асоціації позашкільної освіти, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України; та ін.
У ході Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова еліта у розвитку держав» проведено панельні дискусії: Наукова еліта і позашкільна освіта у розвитку держав; Наукова еліта і туристсько-краєзнавчий та екологічний розвиток держав; Наукова еліта і економіко-правовий розвиток держав; Наукова еліта і екологічний розвиток держав; Наукова еліта і Мала академія наук. Виступали провідні вчені Національної академії педагогічних наук та вищих навчальних закладів України, керівники Міністерства освіти і науки України, комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України. Всього на Конференції прозвучало 72 доповіді.
Виступ доцента кафедри історії України і методики викладання історії Андрія Королька у ході панельної дискусії «Наукова еліта і позашкільна освіта у розвитку держав» була присвячена організації гурткової роботи у закладах вищої освіти. Доповідач відзначив, що історико-краєзнавча робота у ЗВО для студентів, майбутніх вчителів історії і суспільствознавчих предметів, керівників гурткової роботи у закладах ЗЗСО і ЗПО, охоплює різноманітні ділянки роботи. Молоді люди в рамках гурткової роботи у співпраці з Івано-Франківським ОДЦТКУМ на Факультеті історії, політології і міжнародних відносин виконують індивідуальні історико-краєзнавчі роботи, здійснюють походи і поїздки по музеях та цікавих екскурсійних локаціях західноукраїнського регіону, знайомляться з основами методики історико-краєзнавчої, музейної та екскурсійної роботи. Відзначимо також, що під час проведення такого серйозного міжнародного наукового форуму доц. Андрія Королька прийнято в члени Міжнародної асоціації позашкільної освіти.
Відео звіт роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова еліта у розвитку держав» розміщено YouTube каналах Міжнародної асоціації позашкільної освіти та Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.