1 жовтня 2020 р. відбулося засідання Вченої ради Факультету історії, політології і міжнародних відносин. На порядку денному – доповідь декана Факультету проф. М.В. Кугутяка «Про діяльність колективу Факультету історії, політології і міжнародних відносин за результатами вступної компанії 2020 року та завдання на 2020–2021 навч. рік».
На початку свого виступу Микола Васильович звернув увагу на серйозні виклики, з якими зіткнувся колектив Факультету у попередньому 2019–2020 навч. році: акредитація бакалаврських освітніх програм окремих спеціальностей; поширення пандемії Covid-19 і, відповідно, перехід усіх учасників освітнього процесу на дистанційну форму навчання; як наслідок, у зв’язку з цим ускладнення умов прийому вступної кампанії 2020 р. Остання складова мала свої особливості: через запроваджений карантин вступна кампанія була перенесена на серпень 2020 р. і тривала до 15 вересня 2020 р.; відсутнім виявилося державне замовлення на окремі спеціальності ОР «Бакалавр»; скасовано середній бал за державний атестат закінчення ЗЗСО; суттєве скорочення заяв абітурієнтів; прийом заяв магістрів відбувався в електронній формі.
Декан Факультету проф. М.В. Кугутяк за допомогою візуалізованої презентації ознайомив усіх присутніх з результатами прийому абітурієнтів на спеціальності Факультету історії, політології і міжнародних відносин освітніх рівнів «Бакалавр» і «Магістр». Він наголосив, що найкращі показники результатів прийому за останнє десятиріччя мали історичні спеціальності (014 Середня освіта (Історія) і 032 Історія та археологія) ОР «Бакалавр» (денна і заочна форма навчання). Проф. М.В. Кугутяк подякував за віддану працю усім працівникам відбіркової комісії Факультету історії, політології і міжнародних відносин. Зокрема, особливу подяку з вуст декана отримали викладачі кафедри історії України і методики викладання історії – доцент Олег Ігорович Єгрешій, який відповідав за вступ студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» і був користувачем єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), та доцент Андрій Іванович Міщук, який був секретарем відбіркової комісії Факультету історії, політології і міжнародних відносин і відповідав за вступ студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр». Микола Васильович відзначив, що ці викладачі кафедри історії України і методики викладання історії справилися зі своїми обов’язками бездоганно, відповідально і організовано всім допомагали – не тільки абітурієнтам, але й колегам, які приймали документи в абітурієнтів на інших спеціальностях Факультету історії, політології і міжнародних відносин, знаходили правильну тональність у спілкуванні з батьками абітурієнтів, достатньо високо володіли умовами прийому вступної кампанії 2020 р. До речі, ці викладачі кафедри історії України і методики за останні десять років забезпечили чи не найкращий прийом студентів на спеціальність 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» і ОР «Магістр». Як відомо, на перший курс цієї спеціальності ОР «Бакалавр» поступило 59 студентів денної і заочної форм навчання, а на ОР «Магістр» – 38 студентів денної і заочної форм навчання, що становить третину набору студентів за сімома спеціальностями Факультету історії, політології і міжнародних відносин.
Декан факультету відзначив, що на цьому профорієнтаційна робота в умовах пандемії, яка сколихнула весь світ, не повинна зупинятися, слід використовувати новітні форми методичної рекламно-інформаційної кампанії для привернення уваги абітурієнтів стосовно вступу на спеціальності Факультету історії, політології і міжнародних відносин.
У другій частині своєї доповіді декан Факультету сфокусував увагу на таких аспектах, пов’язаних з працею професорсько-викладацького колективу і студентства у попередньому 2019–2020 навч. році: акредитація освітніх програм спеціальностей Факультету (особливо подяка лунала в адрес гаранта освітньої програми спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» доцента кафедри історії України і методики викладання історії Тамари Вячеславівної Галицької-Дідух, яка з членами проектної групи, викладачами кафедри історії України і методики викладання історії, успішно справилася з цим нелегким завданням); результати студентських олімпіад і конкурсів; результати студентської літньої заліково-екзаменаційної сесії та нові виклики в освітньому процесі в умовах пандемії; здобутки і досягнення колективу Факультету в науковій діяльності (викладачі кафедри – завідувач кафедри, проф. І.Я. Райківський, доц. А.З. Королько і доц. О.І. Єгрешій опублікували низку публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН України, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection).
В обговоренні виступу взяли участь завідувачі кафедр Факультету історії, політології і міжнародних відносин, гаранти освітніх програм та заступник декана Факультету, доцент кафедри історії України і методики викладання історії М.В. Сигидин. Зокрема, завідувач кафедри історії України і методики викладання історії, професор Ігор Ярославович Райківський сфокусував увагу усіх присутніх на важливості належної підготовки викладачів Факультету у царині профорієнтаційної роботи з абітурієнтами, від цього залежить якість прийому на відповідні спеціальності Факультету історії, політології і міжнародних відносин. Гарант освітньої програми спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр», доцент кафедри історії України і методики викладання історії Тамара Вячеславівна Галицька-Дідух наголосила на необхідності підняття рівня відповідальності усіх викладачів Факультету при підготовці документів акредитації наступних освітніх програм спеціальностей Факультету історії, політології і міжнародних відносин, які чекають своєї черги в цьому навчальному році. Заступник декана, доцент Михайло Васильович Сигидин звернув увагу на протиепідемічні заходи, які здійснює Університет в умовах поширення пандемії Covid-19, з цього приводу ознайомив колектив Факультету з низкою наказів і розпоряджень керівництва Університету.