Участь викладачів та аспірантів кафедри у роботі конференції «Соборність як фундаментальна складова ідеології українського націоналізму»

16–17 квітня 2021 р. у м. Івано-Франківську відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Соборність як фундаментальна складова ідеології українського націоналізму», в якій взяли участь викладачі та аспіранти кафедри історії України і методики викладання історії: професор Райківський І.Я., доценти Кобута С.Й., Єгрешій О.І., асистент Паска Б.В., аспірантка Паска Г.М. Організаторами конференції, присвяченої 130-ій річниці з дня народження Євгена Коновальця, виступили кафедра теорії та історії держави і права Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також громадські інституції – Інститут наукових студій націоналізму, Центр національного відродження імені Степана Бандери і Поступовий гурт франківців. На конференції було обговорено концепт соборності в теорії і практиці українського націоналізму, відбулася презентація збірника праць її учасників (Соборність як фундаментальна складова ідеології українського націоналізму. Матеріали ІХ всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю. Івано-Франківськ, 16–17 квітня 2021 р. / Наук. ред. О.М. Сич. Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2021. 260 с.).

На пленарному засіданні конференції з доповідями на тематику української соборності виступили І.Я. Райківський («Ідея національної єдності підросійської України і Галичини в діяльності кирило-мефодіївців (До 175-річчя з часу створення братства») і Б.В. Паска («Українська соборність у діяльності дисидента Валентина Мороза (1960–1970-ті рр.)»). У збірнику статей учасників конференції надруковано також праці О.І. Єгрешія («Справа села Гриньки (Як прояв ревіндикаційно-полонізаційної акції польської влади на Волині 1938 р.»), С.Й. Кобути («Маніпуляційна сутність всесоюзного референдуму 17 березня 1991 р.: українська практика»), у співавторстві з Л.П. Кобутою, та Г.М. Паски («Злука ЗУНР і УНР у публіцистичній спадщині Лева Бачинського»).

Опубліковані матеріали конференції будуть доступні в основних бібліотеках України, а проведений науковий захід за участю викладачів і аспірантів кафедри сприятиме концептуалізації ідеї соборності як фундаментальної складової ідеології українського націоналізму, глибшому вивченню історії України.