31 січня 2022 р. на базі практики – Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – у змішаній офлайн-онлайн формі відбулася нарада з організації проведення виробничої історико-краєзнавчої практики в закладах позашкільної освіти для студентів ІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» (денна і заочна форма навчання), на якій були присутні студенти-практиканти, керівник-методист практики, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Королько А.З. та директор Івано-Франківського ОДЦТКУМ Косило М.Й.
У вступному слові доктор філософії, кандидат педагогічних наук, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Юрійович Косило розповів про структуру і напрями діяльності Центру, який є найбільшим закладом позашкільної Івано-Франківської області. Зокрема, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді є центром освітньої, методичної, масової роботи з туризму, краєзнавства та екскурсій із здобувачами освіти, передусім дітей шкільного віку. Це сучасний заклад позашкільної освіти нашої області, де створена та активно діє модель туристсько-краєзнавчого освітнього комплексу. Тут системно вдосконалюється навчально-методичне забезпечення, зокрема для школярів і вихованців гуртків регулярно проводяться конкурси, вікторини, реалізуються цікаві інноваційні педагогічні туристсько-краєзнавчі та історико-краєзнавчі проєкти.
Після цього виступив керівник-методист практики, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Зіновійович Королько, відзначивши про важливість проходження цієї практики студентами спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр». Адже вихованці гуртків Івано-Франківського ОДЦТКУМ регулярно беруть участь у спортивно-туристській, краєзнавчій, екскурсійній діяльності. Є переможцями і призерами низки різноманітних всеукраїнських та регіональних рухів, змагань, експедицій, акцій тощо (туристсько-краєзнавчі, історико-краєзнавчі, історико-географічні експедиції і акції «Моя Батьківщина – Україна», «Сто чудес України», «Голос історії – голос майбутнього», «Люби і знай свій рідний край», «Історія міст і сіл України», «Край, в якому я живу», «Українська революція: 100 років надії і боротьби», «Герої не вмирають», «Історія освіти Івано-Франківщини», тощо). Тому у Центрі постійно відбувається модернізація методики туристсько-краєзнавчої й історико-краєзнавчої роботи у закладах освіти, в якій у роботі зі школярами і вихованцями гуртків органічно поєднуються «традиційні» та інноваційні методи, форми, прийоми, засоби; проводяться рольові ігри, коли, до прикладу, учнівська молодь по черзі виконує різні функції у відповідних конкурсних заходах; організовуються історико-краєзнавчі естафети, вікторини, присвячені пам’ятним датам з історії рідної малої батьківщини та України, улаштовуються ювілейні альбоми і музейні експозиції «Історія школи», «Видатні земляки», «Пам’ятки села/містечка» тощо.
А.З. Королько підкреслив, що студенти мають широкі можливості для своєї педагогічної реалізації, на підмогу їм завжди прийдуть керівники гуртків Івано-Франківського ОДЦТКУМ, викладачі-методисти кафедри історії України і методики викладання історії.
Практика триватиме два тижні, з 31 січня по 11–12 лютого 2022 р. Віримо, що оволодіння студентами первинним професійним досвідом відбуватиметься з умінням оцінювати та аналізувати дії керівника і вихованців гуртка. Молодий практикант – керівник гурткової роботи, сподіваємося, зуміє поглибити теоретичні знання студентів з фахових дисциплін і на основі індивідуальних завдань вивчення передового педагогічного досвіду керівників гурткової роботи вироблятиме творчий підхід до педагогічної діяльності.