Засідання історичної комісії Тридцять третьої Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка

16 березня 2022 р. на базі Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося засідання історичної комісії гуманітарних наук Тридцять третьої Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка, в якому взяли участь викладачі кафедри історії України і методики викладання історії Олег Єгрешій і Богдан Паска. Під час роботи комісії були заслухані доповіді науковців трьох закладів вищої освіти м. Івано-Франківська – Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету. Зокрема, свої дослідження презентували: доктор історичних наук, професор, декан Факультету історії, політології і міжнародних відносин Микола Кугутяк («Пам’ятки духовної культури Українських Карпат»), кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Факультету історії, політології і міжнародних відносин Олександр Марущенко («Феномен національної історії ХХ століття: Українська повстанська армія у вітчизняному історіографічному дискурсі. До 80-річчя створення УПА»), доктор історичних наук, доцент кафедри українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету Ігор Любчик («Операція “Вісла” – черговий злочин тоталітаризму на пограниччі: публічні стереотипи та історична пам’ять (у переддень 75-х роковин)»), доктор історичних наук, професор кафедри філології і перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Малярчук («Перші рухівці України – Тернопіль, Львів чи Івано-Франківськ?»).

Протягом наукової зустрічі тривали цікаві і плідні дискусії. Закриваючи зібрання, її господарі відзначили високий науковий рівень доповідей учасників, полемічність їхніх виступів, що сприяє розвитку досліджень пам’яток духовної культури Українських Карпат та українського національного руху ХХ ст.