1 квітня 2022 р. відбувся онлайн-брифінгщодо вступної кампанії в умовах війни та подолання її наслідків за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Повідомляє МОН України.
У заході взяли участь: Сергій Бабак – народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Сергій Колебошин – народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій; Юлія Гришина – народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Олег Шаров – генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.
«У зв’язку з війною неможливо провести в традиційному форматі ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. Зараз для нас важливо зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України. Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель: цьогоріч буде проведено Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти», – зазначив Сергій Шкарлет.
НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.
Для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.
Для вступу в коледж і ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.
Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.
В інших важливих питаннях буде максимально збережено усталені правила та схеми організації роботи. Адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у загальному обсязі тощо. Більш докладно це буде описано в нових нормативних документах разом зі строками проведення вступної кампанії. Строки вступної кампанії можуть змінюватись у разі несприятливої безпекової ситуації.
На завершення заходу спікери відповіли на найактуальніші запитання від майбутніх вступників їхніх батьків, студентів, викладачів і представників ЗМІ. Всього надійшло понад 300 запитань у межах вступної кампанії 2022 року.