Проходження онлайн-курсу на платформі EdEra

Асистент кафедри історії України і методики викладання історії, кандидат історичних наук Богдан Паска протягом 23–28 серпня 2022 р. пройшов онлайн-курс «Розсекречені» на платформі EdEra, присвячений роботі в архівах КДБ. Курс розроблено співробітниками Центру дослідження українського визвольного руху та студією онлайн-освіти EdEra.

У ході курсу було опрацьовано чотири модулі: 1) «Чому не потрібно йти в архів?»: типи архівів та архівних документів; 2) Як читати архівно-слідчі справи; 3) Вербування агентів: агентурні справи, типи агентів, способи вербування; 4) Що приховують оперативні справи та інші масиви документів. Прослухано цікаві лекції працівників Центру дослідження українського визвольного руху Володимира Бірчака та Дарії Гірної, інтерв’ю з істориком Сергієм Плохієм, пізнавальні відео про різні аспекти діяльності слідчих та агентів КДБ. На основі матеріалів онлайн-курсу, монографій, статей, збірників документів Б. Паскою розроблено лекцію для студентів IV курсу спеціальності «Середня освіта (історія)» у рамках вибіркового курсу «Таємні спецслужби на українських землях у ХХ ст.».

Із онлайн-курсом «Розсекречені» можна ознайомитися за посиланням: https://cdvr.org.ua/declassified/