Участь у благодійній лекції відомого дослідника українського дисидентства

1 жовтня 2022 р. асистент кафедри історії України і методики викладання історії Богдан Паска та більше 20-ти студентів другого і четвертого курсів ОР «Бакалавр» та другого курсу ОР «Магістр» спеціальності Середня освіта (Історія) взяли участь у благодійній лекції відомого дослідника українського національного руху другої половини ХХ ст., методиста Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата історичних наук Валерія Васильовича Островського на тему «Об’єднана партія визволення України, Український національний фронт у протистоянні з совєтським імперським тоталітарним режимом».

Слухачі ознайомилися із цікавими й унікальними матеріалами, присвяченими історії українського дисидентського руху. У лекції було висвітлено діяльність підпільних націоналістичних організацій на території Прикарпаття в 1950–1960-х рр., подано відомості про їх лідерів – Богдана Ґерманюка, Дмитра Квецка, Зіновія Красівського, а також про особливості та методи боротьби із радянськими окупантами у складних умовах засилля на українських землях тоталітарного імперського режиму. Лекція Валерія Островського викликала значне зацікавлення в студентів-істориків, які задавали науковцю актуальні питання з тематики історії українського дисидентства другої половини ХХ ст. та особливостей викладання цієї теми в середній школі.