Вітаємо наших студентів – призерів студентського стартапу!

12 травня проводився фінал Шостого конкурсу стартапів «Наукового парку «Прикарпатський університет», на якому команда студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) отримала 250£ (10 тис. грн.) на підтримку ідеї від спільного проєкту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Університету Східної Англії «Підготовка ґрунту для відновлення – очищення ґрунту України, еко-підприємництво та екологічна журналістика», а також сертифікати за проходження акселераційної програми та безцінний досвід в сфері маркетингу і загалом підприємництва.

Стартап студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) «ICS (Interethnic cultural Stanislavov) Міжнаціональний культурний Станіславів» присвячений розробці мобільного додатку для організації віртуального туризму з використанням VR (віртуальної) та AR (доповненої реальності), зацікавлення історією, вивчення та реставрації культурної спадщини. Основними перевагами цього додатку є: англійська, польська та українська мова; використання у будь-який час та за будь-якої погоди; інтерактивність, функціональність; можливість порівняти первісний та сучасний вигляд обєктів; віртуальна карта з комфортною навігацією; екскурсія проводиться відомими іноземними постатями минулого; можливість повторної екскурсії; в 3,5 рази (для студентів та школярів в 7 разів) дешевше за купівлю екскурсійного туру; зміцнення міжкультурних зв’язків України з європейською та світовою спільнотою; відновлення та реставрація пам’яток.

Студенти та викладачі кафедри історії України і методики викладання історії вдячні керівниці команди, студентці другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Наталії Якубів за організаційну, координаційну та скеровуючу роботу та членам команди, студентам цього ж курсу Наталії Шепітак, Марині Блищук та Богдану Дячуку, студенту першого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» Віталію Олінкевичу та студенту першого курсу спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія ОР «Магістр» Арсену Андрейчуку, за проведену цікаву та продуктивну роботу.

Відрадно, що в такий час відбувається фінансування та заохочення ініціативної молоді до розробки та реалізації важливих та потрібних ідей, що розвиватимуть економіку та наближатимуть нашу перемогу.

Більше інформації в публікації на сайті Університету: https://pnu.edu.ua/blog/2023/05/13/47199/