Дискусія у молодіжному центрі Paragraph про суперечливі питання Української революції 1917–1921 рр.

8 жовтня 2023 р. у молодіжному центрі Paragraph доцент Галицька-Дідух Тамара була спікером дискусії «Українська національно-демократична революція 1917–1921 рр.: суперечливі питання». Учасниками дискусій були учні і студенти м. Івано-Франківська.

В ході обговорення піднімалося багато питань: термінології і датування, моделі програм державного будівництва, аграрне і військове питання в політиці українських урядів, кримське питання, «українське питання» в політиці європейських урядів, більшовицька «національна» політика, радянські квазі-держави, анархістський рух, жіночий чинник в Українській революції і багато інших.

Усі учасники погодилися з тим, що Українська революція 1917–1921 рр. стала біфуркаційною точкою руху до незалежності, який привів до відновлення української державності в 1991 р. Українська революція задала українському суспільству цілком певну якісну парадигму, зародила процес формування модерної політичної нації, відродила традицію державності.