Семінар-дискурс «Шевченко VS Гоголь»

В рамках навчальної дисципліни «Сучасні концепції історії України» (професор Великочий В. С.) відбувся семінар-дискурс на тему: «Шевченко VS Гоголь». Студенти першого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» вивчали погляди митців-письменників щодо українського питання та «змальовування» українців у своїх творах. Під час дискусії сформовано три команди: «Прибічники та захисники М. Гоголя», «Прибічники та захисники Т. Шевченка» та «Група “здорового розуму”», яка мала «примирити» дві перші групи.

Протягом семінару-дискурсу тривали гострі, але плідні дискусії, основні аргументи яких стали основою для вироблення спільного рішення про неабияку важливість узагальнення джерелознавчих та історіографічних здобутків з вивчення діяльності та творчості Тараса Шевченка і Миколи Гоголя.

Закриваючи зібрання, Володимир Великочий відзначив високий рівень повідомлень студентів, полемічність їхніх виступів, що сприяє розвитку методологічних досліджень з історії України ХІХ ст.