Участь у регіональній науковій конференції, присвяченій священномученику Йосафату Кунцевичу

21 листопада 2023 р. доцент кафедри історії України і методики викладання історії Єгрешій О. І. узяв участь у регіональній науковій конференції «Перший український святий – канонізований католицькою церквою», присвяченій священномученику Йосафату Кунцевичу. Організаторами заходи виступили ОО ВУТ «Просвіта» і Громадсько-християнський рух «Клич».

Мета заходу – об’єднання зусиль християн України навколо єдності Церкви і народу. За задумом організаторів, приклад життя св. Йосафата слугуватиме для вірних дороговказом у їхньому повсякденному житті.

Захід відбувся у Музеї шани Т. Шевченка у приміщенні Народного дому «Просвіта» (вул. М. Грушевського, 18) у м. Івано-Франківськ. Доповідачами були: кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Єгрешій О. І. (тема доповіді «Йосафат Кунцевич: людина на тлі епохи»); кандидат філософських наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Івано-Франківської академії ім. св. Івана Золотоустого Савчук О. І. («Значення мучеництва в історії церкви та прикладі Йосафата Кунцевича»); отець-доктор, синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, настоятель храму Трьох святителів Василь Пасічник-Рак («Священносмученик Йосафат у молитві Церкви»); брат Климент Туркевич МЗСАА («Єпископське служіння Йосафата Кунцевича»).

На заході булу присутні семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії ім. священномученика Йосафата, студенти групи ІА–31 Факультету історії, політології і міжнародних відносин, ліцеїсти ліцею № 7 м. Івано-Франківськ.