Благодійна обласна мистецько-патріотична акція «Незламна мужність поколінь»

21 листопада 2023 р. у с. Спас Спаської територіальної громади Калуського району відбулася обласна мистецько-патріотична акція «Незламна мужність поколінь», в якій взяли участь студенти і випускники спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) і 032 Історія та археологія ОР «Бакалавр» і ОР «Магістр». Зокрема, випускниця спеціальності Середня освіта (Історія) ОР «Магістр», а нині начальник відділу культури, туризму та молоді Спаської територіальної громади та керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Івано-Франківського ОДЦТКУМ, Оксана Дзудзило була режисером цього заходу. Ведучими мистецько-патріотичної акції стали студент першого курсу спеціальності Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Олександр Тріщ і студентка третього курсу спеціальності Історія та археологія ОР «Бакалавр» Божена Бачкур. Активну участь в інсценізації «Сонячний символ Перемоги!» взяла участь студентка першого курсу спеціальності Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» Іванна Палійчук.

Благословили акцію отці-настоятелі храмів: Преображення Господнього с. Спас Павло Паталій, храму Первомученика Степана с. Луги Віталій Дудин.

Мистецьку програму акції реалізували: жіночий вокальний ансамбль «Елегія» НД с. Спас (керівник – Марія Король); жіночий вокальний ансамбль «Лугівчанка» клубу с. Луги (керівник – Ганна Грелюк); солісти: Святослава Рішко, Мар’яна Мельник, Марія Дичкевич, Анна Меленевич, Лілія Горблянська; дуети Богдан та Борис Грелюки, Марія Дичкевич та Оксана Дзудзило; читці: Софія Михайлишин, Антоніна Лешко.

Символом заходу став птах – Боривітер (сокіл) – символ гідності, свободи, сили, посередник між живими та мертвими. Цей образ прослідковувався в брелках, які отримували відвідувачі та донатили на ЗСУ, в оформленні сцени. «Птах-Боривітер» об’єднав різні покоління українців, учасників заходу в образах опришків, козаків, січових стрільців, героїв Крут, вояків УПА, воїнів ЗСУ , незламних, свободолюбивих борців за волю і незалежність.

Кульмінаційним моментом стала інсценізація «Сонячний символ Перемоги!» представлена учасниками драматичного гуртка НД с. Спас за участі Світлани Лаби, Олександра Тріща, Іванни Палійчук, Дениса Короля, Романа Кочайдовського, Віталія Паталія, Максима Дранчука, Артура Короля, Мар’яна Пилипчука, Назарія Яневича, Остапа Герича, Мар’яна Іваночко.

Запрошені колективи сусідніх ТГ – хореографічний колектив Рожнятівської дитячої школи мистецтв(керівник – Тетяна Хорт).

Привітали учасників акції голова Спаської ТГ Медвідь Микола Петрович, завідувачка відділу культурно-просвітницької роботи Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Валентина Яковишина.