Пізнавальні екскурсії для студентів напередодні проходження виробничої історико-краєзнавчої практики в закладах позашкільної освіти

    27 і 30 листопада 2023 р. викладач кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько для студентів груп СОІ–21 і СОІ–22 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» організував екскурсії до Івано-Франківського міського Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери (ЦПВУМ), який на початку наступного семестру стане базою для проходження студентами виробничої історико-краєзнавчої практики у закладах позашкільної освіти. Цей заклад позашкільної освіти функціонує відповідно до Законів України «Про освіту», «Положення про Центр патріотичного виховання», «Про позашкільну освіту», «Концепції національно-патріотичного виховання молоді» та інших законодавчих документів нашої держави. Початок відліку роботи ЦПВУМ припадає на 2009 р. У своїй основі він веде військово-патріотичну та історико-краєзнавчу підготовку учнівської молоді.

    На початку зустрічей методист ЦПВУМ Ольга Степанівна Школьна ознайомила присутніх зі структурою роботи Центру. Після цього керівник гуртка Юрій Іванович Дем’янів розповів студентам про особливості роботи гуртків історико-краєзнавчого спрямування закладу позашкільної освіти.

    Окрім цього, Юрій Дем’янів провів показові заняття з організації підготовки з вихованцями Центру учнівських пошуково-дослідницьких і науково-дослідницьких робіт. Ця отримана інформація, сподіваємося, стане своєрідним містком для набуття студентами другого курсу нових умінь і навичок під час проходження ними на початку наступного семестру виробничої історико-краєзнавчої практики.

    Такі заняття необхідні для здобувачів вищої освіти, майбутніх вчителів історії і громадянської освіти, керівників гурткової роботи, оскільки у студентів-практикантів у майбутній роботі зі школярами, вихованцями гуртків, виточується педагогічна майстерність, екстрапольована для якісного проведення позакласної гурткової роботи. Це, у свою чергу, дозволить: підняти рівень знання, уміння і практичні навички наших студентів, отримати здобуті фахові знання про рідний край, про джерела цих знань, способи їх використання, форми організації краєзнавчої діяльності вихованців гуртків; засвоїти і поглибити теоретичні та практичні знання, уміння і навички студентів з організації історико-краєзнавчої, пошукової, музейної, пам’яткоохоронної роботи; поглибити здатність якісного проведення занять з вивчення рідного краю в гуртковій шкільній і позашкільній освіті, використовуючи сучасні технології навчання. Така підготовка не просто бажана, вона необхідна і витікає з нормативних вимог до організації освітньо-виховного процесу, безперервної історичної освіти в Україні.

    Особлива подяка директору Івано-Франківського міського Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери Наталії Вікторівні Гурик, методисту Центру Ользі Степанівній Школьній та керівнику гуртка Юрію Івановичу Дем’яніву за організацію проведення екскурсій та методичного семінару для студентів в рамках читання дисципліни «Організація позакласної гурткової» та майбутнього проходження ними виробничої історико-краєзнавчої практики в закладах позашкільної освіти.