Сьогодні в м. Яремче делегація Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на чолі з ректором Ігорем Цепендою провела виїзне засідання з головами міських, селищних, сільських територіальних громад Надвірнянського району. Засіданню передувало відвідання керівниками громад будівництва університетського Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі (МЦЗ) у с. Микуличині і ознайомлення з планами його роботи, а також презентація Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника проєкту «Бадмінтон і зір» на базі Микуличинського ліцею Яремчанської міської ради.
Захід відбувся за участі декана факультету туризму Володимира Великочого, директорки Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцентки кафедри фінансів Світлани Кропельницької та керівника підрозділу Науково-дослідної частини Університету Романа Стефанюка.
Виїзне засідання відкрив ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда. Він розповів керівникам територіальних громад Надвірнянського району про роль університету у відновленні і розвитку громад на прикладі МЦЗ у с. Микуличині та Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван (МНЦ) з точки зору виконання Університетом однієї з його трьох стратегічних місій, а саме – вплив на розвиток регіону.
«Без потужних університетів регіон почне занепадати. Завдання полягає в тому, аби зрозуміти у кожній територіальній громаді, які ми маємо інституції, навколо яких може «крутитися» життя. Це, в першу чергу, школи, коледжі, університети та їх ключові об’єкти. Чому ми вам показали Міжнародний центр зустрічей студентської молоді? Тому що сюди що два тижні буде приїзджати до 200 молодих осіб. Сюди будуть приїзджати молоді люди, лідери багатьох країн світу, які вперше побачать Карпати, які вперше побачать Україну, які захопившись красою і гостинністю нашого краю, будуть передавати свої враження іншим людям. А багато хто з цих європейських молодих лідерів стане членами урядів і, почувши про Микуличин, Карпати, Україну, буде з симпатією до нас приймати рішення на користь нашого краю і нашої держави. Якщо взяти МНЦ «Обсерваторія», який ще 10 років тому був великою руїною, то зараз це магніт, який притягує величезну кількість туристів. Це об’єкт, який є цікавим для наукових інвестицій», – наголосив ректор.
Наведені ректором цифри і факти щодо перспектив громад, зокрема, щодо наповнення їх бюджетів, і можливих цікавих спільних проєктів, пов’язаних з роботою МЦЗ та МНЦ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, дали розуміння керівникам про серйозність намірів ПНУ щодо виконання своєї місії і мотивувати їх до підтримки Університету і активної співпраці.
Про перспективи рекреації та туризму в регіоні у свою чергу розповів декан факультету туризму Володимир Великочий.
А директорка Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцентка кафедри фінансів Світлана Кропельницька ознайомила учасників зустрічі з перспективами проєктної діяльності і допомогою, яку можуть надати громадам АГЕНТИ ЗМІН ПНУ.