Аналітичні центри сприяють сталому розвитку громад та територій

9 травня у Навчально-науковому центрі «Карпатський інститут аналітики» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаник відбувся науково-практичний круглий стіл «Роль академічних аналітичних центрів у створенні передумов сталого розвитку громад та територій». У ньому взяли участь Карпатський інститут аналітики «Frankolytics» Університету та аналітичний центр «Волинь», лабораторія соціологічних досліджень Волинського національного університету імені Лесі Українки. Модераторкою заходу була директорка Карпатського інституту аналітики «Frankolytics», доцент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Максимович.

На початку заходу учасників привітав проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Руслан Запухляк: «Місія «Карпатського інституту аналітики» – сприяти сталому розвитку територіальних громад, а основні напрямки, на які він опирається, це аналітика, аналіз напрацювань кроків щодо регіонального економічного розвитку. Бажаю, щоб у результаті роботи були напрацьовані та сформовані практичні кроки, які сприятимуть розвитку як Прикарпаття, так і Волині. Адже завдяки сильним територіальним громадам, буде сильною і Україна!».

Із доповідями виступили представники академічних аналітичних центрів. Зокрема, директорка Карпатського інституту аналітики «Frankolytics», доцент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Максимович із темою «Створення передумов сталого розвитку громад і територій через інституційне зміцнення регіональних академічних аналітичних центрів»; завідувачка лабораторії соціологічних досліджень, доцентка Волинського національного університету імені Лесі Українки Валентина Любчук «Соціологія сьогодні. Аналітика, проєктна діяльність, публічна соціологія: локальний вимір» та керівниця Аналітичного центру «Волинь», доцентка Волинського національного університету імені Лесі Українки Ольга Кузьмук.

Тематичні напрями дискусії:

• специфіка діяльності академічних аналітичних центрів;
  • перспективні напрями і форми співпраці академічних аналітичних центрів із владою, громадськими організаціями, бізнесом, медіа та іншими стейкхолдерами;
  • актуалізація діяльності академічних аналітичних центрів в умовах російсько-української війни та післявоєнної відбудови України.

Захід сприяв детальному вивченню соціально-економічних процесів і розробки стратегій для сталого розвитку. Далі планується активна співпраця між університетами та академічними центрами з метою забезпечення наукової підтримки розвитку регіонів та ефективної взаємодії з усіма зацікавленими сторонами.