Вшанування пам’яті Володимира Грабовецького

24 липня в Історико-меморіальному музеї Олекси Довбуша (м. Івано-Франківськ) з нагоди дня народження доктора історичних наук, професора, академіка АН Вищої школи України, заслуженого діяча науки і техніки України Володимира Васильовича Грабовецького відбулося вшанування його пам’яті. У заході, організованому працівниками музею за участю членів кафедри історії України і методики викладання історії, взяли участь його учні, колеги, знайомі, шанувальники доробку вченого в царині історії України, краєзнавства.

Присутні, в т. ч. завідувач кафедри професор Райківський І.Я., доценти Єгрешій О.І. та Кобута С.Й., поділилися спогадами про Володимира Васильовича як людину, науковця і громадського діяча, відзначили його вагомий внесок у розвиток української історичної науки періоду середньовіччя і нового часу, який необхідно оцінювати в історичному контексті існування партійно-тоталітарного режиму в Україні ХХ ст. Незважаючи на тогочасні обмеження і заборони щодо українства, дослідник знаходив різні можливості для поширення української національної самосвідомості, дослідження сáме історії України, а не компартійно-ідеологічних тем, які були дуже поширені в той час, всіляко спотворювали або замовчували історичні процеси. Учасники наголошували відому тему, що «людина доти жива, допоки про неї говорять». Тому необхідно вшановувати творчий доробок і постать Володимира Васильовича Грабовецького, зокрема, як неодноразово наголошувалося присутніми, назріла пора назвати одну з вулиць м. Івано-Франківська, де з 1975 р. і до останніх днів життя жив учений, уродженець нашого краю, почесний громадянин міста, назвати його іменем.