Представники з Хорватії зустрілися з нашими студентами

Сьогодні до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника завітали представники з Хорватії: колишній держсекретар Міністерства юстиції Хорватської Республіки, заступник міністра юстиції Хорватії Мійа Світан та почесний консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк. З нагоди цього візиту була організована зустріч зі студентами юридичного інституту на чолі з директором Юрієм Микитиним, факультету історії, політології і міжнародних відносин на чолі з деканом Ігорем Гураком, а також кафедри військової підготовки.

«Мійа Світан – це людина, яка напрацювала механізми вступу Хорватії до ЄС, що був дуже успішним. Наступні члени ЄС, які йшли до Європейського Союзу, використовували її досвід, зокрема досвід Хорватії. Сподіваюся, сьогоднішня зустріч дозволить обмінятися досвідом та знайти нові можливості для нашої співпраці», – зазначив директор навчально-наукового юридичного інституту Юрій Микитин.

«Перш за все, я хочу розповісти кілька слів про себе. Я була дуже молодою, коли мене призначили заступником міністра юстиції. Для цього я брала участь у складній процедурі, але це дало мені значний досвід. У нас не було багато ресурсів, адже ми є маленькою країною. Війна зруйнувала багато чого. Інша проблема, окрім війни, яка повстала в нашій країні, це корупція. Корупція є важливим аспектом, схожим на онкологічне захворювання. Війна – це війна, яка призводить до вбивств і перемог. Корупція, натомість, проникає в соціум і стає ширшим явищем. Я можу сказати, що ця проблема існує і в Україні», – розповіла Мійа Світан.

Також вона відзначила свою впевненість у тому, що Україна стане членом ЄС (якщо ЄС не розпадеться).

«Для цього потрібно багато зусиль для відновлення країни. Я не знаю, які саме кроки будуть зроблені і як вони виглядатимуть, але ми точно знаємо, що Україна буде працювати над цими кроками, щоб доєднатися до групи країн, які ведуть переговори. Я працювала у багатьох країнах, які інтегрувалися до ЄС, і можу з впевненістю сказати, що Україна не відстає від цих країн», – додала Мійа Світан.

В рамках зустрічі відбулася цікава дискусія, студенти активно ставили питання та обговорювали актуальні питання євроінтеграції, боротьби з корупцією та відновлення країни після війни. Особливий інтерес викликали питання щодо конкретних кроків, які можуть сприяти прискоренню процесу вступу України до ЄС.

Мійа Світан поділилася своїм досвідом роботи в Хорватії та навела приклади успішних реформ, які можуть бути корисними для України. Студенти також висловили свої думки про перспективи розвитку українського суспільства та можливості подальшої співпраці між Україною та Хорватією.