Пізнавальна лекція Райнгарда Кльочека для студентів і викладачів про європейську інтеграцію України

    10 жовтня для студентів першого, другого, третього і четвертого курсів спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) та 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» та викладачів кафедри історії України і методики викладання історії генеральним секретарем Міжнародної пан’європейської спілки Райнгардом Кльочеком була прочитана гостьова лекція на тему «Пан’європа: від ідеї європейської уніфікації до її реалізації».

    Міжнародна пан’європейська спілка – це найстаріший європейський об’єднаний рух, заснований у 1920-х рр. з метою просування ідеї європейської інтеграції. Організація активно сприяє єдності європейських народів на основі спільних культурних і демократичних цінностей.

    Райнгард Кльочек змістовно підійшов до проведення лекції, яка стосувалася передусім ставлення Міжнародної пан’європейської спілки (Пан’європейського Союзу) до подій сучасної російсько-української війни з точки зору інтелектуальної історії та міжнародної дипломатії.

    Спікер відзначив, що Пан’європейський Союз є прихильником Європейського патріотизму, торжества національних ідентичностей всіх Європейців. За словами Райнгарда Кльочека, беручи до уваги взаємозалежність і загальносвітові виклики, лише сильна Європа, яка є політично об’єднаною, може гарантувати майбутнє для її народів і етнічних спільнот. Своє завдання Союз бачить в європейській інтеграції, політичному і економічному об’єднанні європейських народів на рівноправній демократичній основі та на базі загальних для європейців християнських цінностей. Він зауважив, що діяльність Союзу здійснюється в рамках різних європейських політичних структур, включаючи Європейський парламент.

    Під час лекції Райнгард Кльочек акцентував особливу увагу на причинах та ідеологічних передумовах російської агресії проти України, ставленні європейських еліт, зокрема Австрії, до подій в Україні, трансформації структури та дипломатичних відносин в Організації об’єднаних націй та Європарламенті, які є наслідком розпочатої у 2022 р. повномасштабної російсько-української війни.

    Лекція Р. Кльочека викликала шалений ажіотаж серед слухачів. У результаті після лекції було задано більше 10-ти запитань, зокрема і студентами спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) та 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр».

    Наприкінці заходу обговорено питання співпраці, можливості розвитку освітніх програм спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) та 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» і ОР «Магістр» та залучення українських студентів до міжнародних проєктів. Райнгард Кльочек висловив готовність підтримувати ініціативи Університету та сприяти розвитку наукового потенціалу в регіоні.