5 листопада 2024 р., відбулася настановча нарада з організації проведення науково-дослідної практики для студентів І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Магістр» (заочна форма навчання). Зазначена практика студентів є невіддільною складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців цієї спеціальності. Вона спрямована на формування загальних і фахових компетентностей здобувачів вищої освіти, закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчання, набуття й удосконалення практичних навичок і умінь за спеціальністю 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр».
Керівник по Факультету з проведення науково-дослідної (з відривом від навчання) практики студентів І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Магістр» (заочна форма навчання) кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії А.З. Королько відзначив, що програма практики студентів розроблена відповідно до Закону України «Про вищу освіту», до «Положення про організацію та проведення практики у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника від 28 березня 2023 р., «Стратегії розвитку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» на 2020–2027 рр.», навчального плану спеціальності й кваліфікаційній характеристиці, освітній програмі, інструкції з охорони праці та навколишнього середовища, Наскрізної програми практики спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) Факультету історії, політології і міжнародних відносин.
Викладач наголосив, що науково-дослідна практика спрямована на розвиток компетентностей, пов’язаних з організацією і виконанням науково-дослідних робіт та є завершальною фазою у написанні студентами кваліфікаційної роботи – дипломної роботи на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти. Метою науково-дослідної практики є поглиблення навичок самостійної наукової роботи, розширення наукового світогляду студентів. Науково-дослідника практика передбачає здатність до визначення структури та логіки чіткого написання майбутньої наукової (дипломної) роботи, результати якої захищатимуться перед Екзаменаційною комісією у грудні 2025 р.
А.З. Королько пояснив, як правильно оформляти окремі документи матеріалів науково-дослідної практики: календарний графік проходження практики; щоденник практики; план-проспект дипломної роботи; звіт про проходження науково-дослідної практики; бібліографія дипломної роботи; індивідуальне заняття (завдання); відгук і оцінка роботи студента на практиці.
Під час наради гарант освітньої програми спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Магістр», доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України і методики викладання історії І.Я. Райківський наголосив на важливості вчасної підготовки до захисту дипломної роботи за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.
Віримо, що студенти заочної форми навчання під час проходження цієї практики закріплять свої теоретичні знання, отримані під час навчання, набуття й удосконалення практичних навичок і умінь за спеціальністю 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Магістр»; зуміють правильно оформляти письмові результати написання дипломної роботи та вести звітну документацію.