У відомому видавництві «Лілея-НВ» вийшла друком книжка Василя Кархута «Цупке життя». Автором обкладинки й ілюстрацій видання став професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Богдан Губаль.
У творчості митця це перший експеримент подібної співпраці з видавництвом. За словами Тараса Прохаська, у цій романтичній повісті через історію виживання й становлення молодого вовка «Пластовий видавець, лікар-травник В. Кархут енергійно виклав свою філософію життя.
Її перші постулати такі: вивчити свою природу, розпізнати своє призначення, бути вірним собі, розвивати свої властивості у взаємодії з іншими життями. І у цьому В. Кархут ближчий до Г. Сковороди, ніж до своїх сучасників страшного ХХ століття». Василь Кархут народився 1905-го року у селі Марківці в сім’ї священника УГКЦ, його дядьком був актор і режисер Лесь Курбас.
Перше видання повісті вийшло ще 1928 р. з обкладинкою художника-модерніста Микола Бутовича (1895–1961).
У часі другого ув’язнення В. Кархута польською владою (перше ув’язнення 1935) через заборону діяльності організації «Пласт» видання було конфісковане й знищене. Його перевидання відбулось в емігрантському середовищі лише 1940-го року.
Відомо, що ілюстратором книги був художник-графік Едвард Козак (1902–1992). У своєму виступі на презентації Богдан Губаль зауважив, що для нього було несподіванкою пропозиція до співпраці книговидавця Василя Іваночка. Тривалий час він не міг наважитись на роботу.
Однак надзвичайно образний текст дозволив створити динамічні структури, що надавались до ілюстрування. Митець послуговувався технікою колажу, витворюючи пластичні сцени, подібні до тих, що застосовуються у тіньових театрах.