16 лютого 2025 р. у рамках проходження виробничої історико-краєзнавчої практики (в закладах позашкільної освіти) на базі Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Івано-Франківської міської ради студентка групи СОІ–21 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Христина Мельник після проведеного виховного заходу на тему «Техніка безпеки під час проведення змагань з пішохідного туризму» на базі Ліцею №20 Івано-Франківської міської ради, взяла участь у змаганні між гуртківцями з орієнтування в заданому напрямку. Їх організувала керівник гуртка «Пішохідний туризм» Головенко Світлана Володимирівна.
Мета проведення – на практиці навчити дітей орієнтуватися на місцевості за допомогою супутникового фотознімка, розвинути у вихованців увагу до деталей карти, спостереження, стратегічне мислення, концентрації на головному і вміти швидко приймати рішення. Сприяння розвитку витривалості, сили, спритності, координації рухів та інших фізичних якостей, необхідних для успішного орієнтування на місцевості.
Правила змагань були досить простими: кожному учаснику вручали білет із десятьма пронумерованими комірками та супутниковий фотознімок школи, на якому були позначені контрольні пункти (КП). На території школи були встановлені КП, різні види фігурок, які гуртківці повинні були знайти і відобразити на білетах. На старті був таймер і учасники повинні були як найшвидше знайти всі КП і добігти до фінішу. Головенко Світлана Володимирівна перед початком змагання ознайомила із правилами, вручила білети та за допомогою карточок з номерами, за якими учні по черзі змагаються. Після змагання було вручено грамоти за найшвидші та найкращі результати.
Студентка-практикантка Христина Мельник перед початком змагань провела виховний захід по техніці безпеки під час змагань, всі учасники уважно слухали, відповідали на питання та були дуже активні. Після цього долучилася до організації цих змагань. Студентка-практикантка детально розповіла про призми КП та допомагала вихованцям гуртка під час змагання, стежила щоб пройшло чесно та без пошкоджень.
Участь у такому виді позашкільної гурткової роботи є дуже корисним та необхідним для здобувачів вищої освіти, для майбутніх керівників гуртків та вчителів історії. Тут використовується педагогічна майстерність для подальшого якісного проведення різних гурткових занять у закладах позашкільної освіти. Адже за допомогою такого виду змагань учні краще засвоять теоретичний матеріал про свій рідний край.