21 лютого 2025 р. в рамках виробничої історико-краєзнавчої практики на базі Центру освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради студент групи СОІ–22 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Олег Волошинюк провів для вихованців гуртка «Курс з ЗНО/НМТ з історії засобами STEAM» (керівник – Середюк Тетяна Володимирівна), учнів 10-х та 11-х класів Ліцею №3 Івано-Франківської міської ради, інтерактивне заняття на тему «Культура України в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.».
У зв’язку з адаптивними карантинними умовами, заняття проходило в онлайн-форматі за допомогою платформи Google Meet, що не є перешкодою, а, навпаки, – відкриває нові можливості для якісної та інноваційної підготовки до НМТ. Пояснення супроводжувалися мультимедійною презентацією, у якій було представлено основних діячів культури, мистецтва, музики, архітектури, науки, відомих меценатів, архітектурні пам’ятки, ключові терміни тощо. Візуалізація матеріалу сприяла кращому запам’ятовуванню вихованцями гуртка інформації через аудіальне та візуальне сприйняття. Під час заняття активно використовувалися історичні джерела, цитати, витвори мистецтва, а також тестові завдання, що допомогло здобувачам освіти перевірити рівень своїх знань.
Олег Волошинюк відзначає: «Під час заняття панувала приємна, позитивна атмосфера, якої я і прагнув досягти. Водночас тестова частина була організована максимально серйозно, наближено до реальних умов НМТ, що дозволило гуртківцям відчути відповідальність і важливість підготовки до іспиту. Після корисного засвоєння матеріалу учні долучилися до підготовленого мною адаптованого онлайн-квесту під назвою “Гаррі Поттер та Кубок Історії”».
Мета квесту – перевірити знання з історії України в інтерактивному форматі, залучаючи вихованців гуртка до командної гри. Його учасники – два факультети: «Франкодор» та «Грушельтерн». Залучені технологічні інструменти для його проведення – презентація з інтерактивними елементами, таймер, чат для підказок.
Такі інноваційні квести є важливими у підготовці до НМТ тай загалом у навчальному процесі, оскільки допомагають закріпити інформацію у формі гри, що значно полегшує її засвоєння. Водночас цей захід став способом відволіктися від складних обставин, які нас оточують, і перетворити навчання на цікаву подорож у світ історії. Атмосфера була надзвичайно приємною, усі отримали задоволення від квесту та гарний настрій, а головне – засвоїли необхідні знання для успішного складання іспиту.
За дивовижним і чарівним збігом обставин перемогла дружба – обидві команди набрали однакову кількість балів. Це вкотре підтверджує, що знання, командна робота та взаємодопомога є ключем до успіху.
Також активно використовувався метод асоціативного запам’ятовування, який допомагає створювати зрозумілі для сучасників зв’язки між подіями, термінами та історичними постатями.
Олег Волошинюк щиро вдячний усім причетним за можливість провести цей захід, за активну участь гуртківців і за позитивний зворотний зв’язок: «Разом ми робимо підготовку до НМТ цікавою, ефективною та захопливою!»