17 березня 2025 р. в рамках співпраці кафедри історії України і методики викладання історії та відділу краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, а також реалізації кафедрального навчально-методичного проєкту «Творча історико-краєзнавча лабораторія в дії» і читання дисципліни «Історичне краєзнавство, музеєзнавство» доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько організував для студентів групи СОІ–11 спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Бакалавр» (денна форма навчання) екскурсію до головної книгозбірні Івано-Франківської області та практично-методичний семінар «Краєзнавчий топографічний каталог» – унікальна джерельна база обласної книгозбірні».
Розпочався захід ознайомленням майбутніх вчителів історії і суспільствознавчих предметів, керівників гурткової роботи з правилами запису до бібліотеки та користування її послугами. Задля освоєння особливостей роботи з каталогом та можливостями сьогодення – пошуком і підбором літератури в електронному каталозі відвідали довідково-бібліографічний відділ.
Для швидкого орієнтування у документно-інформаційних ресурсах книгозбірні студенти завітали у відділи абонементу та читального залу, літератури з питань мистецтва та економіко-виробничої літератури, де фахівці відповідних структурних підрозділів розповіли про книжкові та періодичні багатства, які стануть в нагоді студентам як впродовж навчального процесу, так і для дозвілля.
Друга частина заходу проходила у відділі краєзнавчої літератури, адже саме тут впродовж двох з половиною місяців молоді історики мають виконувати завдання від викладача.
Головна бібліотекарка відділу краєзнавчої літератури Світлана Джоголик розповіла про книги, присвячені історії населених пунктів області, та унікальні діаспорні видання. Студенти отримали інформацію про структуру краєзнавчого довідково-бібліографічного апарату. Особлива увага була звернена на родзинку відділу – топографічний каталог, який є безцінною джерельною базою, адже вміщує бібліографічні напрацювання з книг, статей з альманахів, збірників, газетно-журнальних джерел кожного населеного пункту Івано-Франківщини.
Бібліотекарка ознайомила присутніх із особливостями роботи з каталогом, правильністю опису та можливостями сьогодення – пошуком літератури в електронному каталозі. Кожен студент отримав каталожний ящик, що вміщував джерела з історії його малої батьківщини. Багато хто був подивований, що попри відсутність окремої книги про рідне село, є стільки доступної і систематизованої у бібліотеці інформації з альманахів, збірників, газетно-журнальних джерел
Викладач історії Андрій Королько дав завдання кожному студенту: здійснити бібліографічний опис 100 джерел з історії своєї малої батьківщини та анотаційно описати 30–40 із них на вибір, а фахівці бібліотеки розповіли, як це робити правильно.
Мета роботи бібліотеки – навчити студентів любити книгу, прищепити навички бібліотечно-бібліографічних знань, виробити вміння користуватися інформацією для задоволення освітніх послуг. І цього дня бібліотекарі зробили все можливе, аби зацікавити студентів І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Бакалавр» і розкрити для них все книжкове багатство, яким наповнені фонди головної книгозбірні Івано-Франківської області.