18 березня 2025 р. у рамках виробничої педагогічної практики студентка групи СОІ–41 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Наталія Шепітак провела для учнів 9–А класу Католицького ліцею імені Василя Великого позакласне заняття «XIX–XXI ст. за чашкою чаю: розмови з майстрами минулого».
Заняття стало не лише можливістю зануритися у світ української культури та науки, а й символом взаємонавчання, адже до нього долучилася також студентка групи СОІ–21 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Вікторія Трінчук, що підкреслило важливість обміну досвідом між студентами різних курсів. Крім того, заняття відвідали класна керівниця Галина Михайляк та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Олег Єгрешій.
Захід мав патріотичне та освітнє значення, спрямоване на вшанування пам’яті про видатних діячів української культури й науки, а також профорієнтаційний аспект, допомагаючи школярам краще усвідомити свій шлях у майбутньому. Формат заняття поєднував рольову гру та інтерактивні конкурси, створюючи атмосферу справжньої подорожі у часі.
Учні мали змогу перевтілитися у знакових постатей української історії – Тараса Шевченка, Лесю Українку, Ольгу Кобилянську, Івана Франка, Агатангела Кримського тощо. Від їхнього імені вони вели жваві дискусії про сучасні події в Україні, осмислюючи, що б сказали ці великі діячі про сьогодення. Не менш захопливими були й тематичні конкурси.
Як зазначила Наталія Шепітак, такі заняття є ключем до розвитку творчого та критичного мислення школярів, допомагають їм глибше відчути зв’язок із минулим та усвідомити його значення для сучасності.