27 березня 2025 р. студенти груп СОІ–11 і СОІ–12 спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Бакалавр» разом з викладачами кафедри історії України і методики викладання історії Людмилою Дрогомирецькою і Андрієм Корольком в рамках читання дисциплін «Давня і середньовічна історія України» та «Історичне краєзнавство, музеєзнавство» взяли участь у роботі дискусійного круглого столу на тему: «На шляху до Галича: Ростиславовичі в другій половині ХІ – першій третині ХІІ століття» (до 900-ліття княжого осідку в Галичі), який відбувся в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка. Організаторами заходу виступили Міністерство культури та стратегічних комунікацій України; Національний заповідник «Давній Галич»; Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка.
Відкрив дискусійний круглий стіл модератор Андрій Стасюк, кандидат історичних наук, вчений секретар Національного заповідника «Давній Галич», який проінформував присутніх про регламент і структуру роботи.
З вітальним словом до присутніх, серед яких були знані історики, краєзнавці, письменники та студенти першого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія та громадянська освіта) ОР «Бакалавр», звернулися: Оксана Ющишин, головний спеціаліст відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОВА; Людмила Бабій, директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка; Володимир Олійник, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич». Усі вони акцентували увагу на ролі Давнього Галича, Галицької землі в державотворчому процесі України, на важливість вивчення та дослідження історії рідного краю, на популяризацію унікальної та своєрідної історичної та культурної спадщини давньої столиці.
Серед спікерів-промовців виступили відомі дослідники середньовічної історії України: Олександр Головко, академік АН Вищої школи України, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України; Віталій Нагірний, доктор історії, доцент кафедри історії Східної Європи Інституту історії Яґеллонського університету (Республіка Польща); Віталій Калініченко, кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Остап Кардаш, доктор філософії (історія та археологія), асистент кафедри всесвітньої історії Факультету історії, політології і міжнародних відносин та провідний фахівець Центру медієвістичних студій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
На круглому столі розглядалися такі дискусійні питання: що «говорить» археологія про майбутнє Галицького князівства, або Галицьку землю, як про важливу контактну зону поміж Заходом, Сходом та Півднем Європи ІХ–ХІІ ст., який сьогоднішній стан археологічного вивчення окресленої проблеми та подальші перспективи подібних студій; що собою представляли майбутні володіння Ростиславичів з еклезіальної точки зору та загалом як відбувалося поширення християнства в межиріччі Дністра і Прута; що говорять нам джерела про Галицьку землю (землі) в ХІ – першій третині ХІІ ст.; яким чином княжий рід Ростиславичів, котрий втратив право успадкування київського великокняжого престолу опинився на межі ХІ–ХІІ ст. у Галицькій землі, чи існували альтернативи закріплення Ростиславичів на інших теренах; та ін.
Наприкінці дискусійного круглого столу своїми роздумами про необхідність поглибленого вивчення історії Галицького і Галицько-Волинського князівства поділився доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько.