Захист дисертації зі спеціальності 032 Історія та археологія випускниці кафедри Ганни Паски

Випускники магістратури спеціальностей 014.03 «Середня освіта (Історія)» і 032 «Історія та археологія» мають змогу продовжити навчання в аспірантурі й отримати науковий ступінь доктора філософії. На кафедрі історії України і методики викладання історії є понад три десятки випускників, які писали наукові праці, будучи студентами під керівництвом викладачів кафедри, продовжили їх в аспірантурі і стали кандидатами наук, докторами філософії. Випускниця аспірантури, наша колишня студентка Ганна Михайлівна Паска 20 січня 2023 р. успішно захистила дисертацію на тему «Громадсько-політична діяльність Лева Бачинського (1872–1930 рр.)» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 032 «Історія та археологія». Науковий керівник роботи – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії А.З. Королько. Над цією темою Ганна Паска працювала ще зі студентських років, починаючи з курсової, пізніше – дипломної (магістерської) роботи.

Дисертантка брала активну участь у роботі наукових конференції і круглих столів. Зокрема, Ганна Паска долучилася до організації проведення круглого столу 14 липня 2022 р. у с. Серафинці Городенківської територіальної громади Коломийського району Івано-Франківської обл. з нагоди 150-річчя від дня народження Лева Бачинського (1872–1930) – видатного українського громадсько-політичного і державного діяча, адвоката. Тим і прикметнішим став захист цієї дисертації напередодні вшанування річниці Акту Злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, який Україна відзначає 22 січня як день Соборності. Адже Лев Бачинський фактично є творцем соборності України, оскільки він очолював західноукраїнську делегацію під час укладання 22 січня 1918 р. у м. Києві Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Науковими опонентами дисертаційної роботи виступили доктор історичних наук, старший дослідник, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського А.О. Сова і кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича М.Р. Гуйванюк, рецензентами – викладачі кафедри історії України і методики викладання історії: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри І.Я. Райківський і кандидат історичних наук, доцент кафедри О.І. Єгрешій. Вів засідання голова ради доктор історичних наук, професор, декан факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника В.С. Великочий.

Колектив кафедри історії України і методики викладання історії щиро вітає Г.М. Паску та його наукового керівника доцента А.З. Королька з успішним захистом дисертаційного дослідження. У важких умовах воєнного часу наукове життя продовжується, віримо в перемогу України та її героїчних захисників і захисниць!