Участь студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) у Всеукраїнській науковій конференції «Регіональні студії української історії»

11 квітня 2024 р. у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Регіональні студії української історії» (у змішаному форматі), в якій взяли участь студенти-бакалаври спеціальності «Середня освіта (Історія)» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. На конференції виступили з доповідями і повідомленнями близько ста молодих дослідників – студентів та аспірантів – з різних куточків України з дев’яти університетів (Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (м. Київ), Житомирського державного університету імені Івана Франка, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та ін.).

На початку наукової конференції відбулося пленарне засідання за участю близько п’ятдесяти учасників, серед яких організатори запросили виступити студентку групи СОІ–32 Калинчук Яну з доповіддю на актуальну тему «Гуцульщина на сторінках праць наддніпрянських етнографів у ХІХ – на початку ХХ ст.» (науковий керівник – доктор історичних наук, професор Райківський І.Я.). На чотирьох секціях конференції виступили студентки ІІІ курсу спеціальності «Середня освіта (історія)» бакалаврського рівня вищої освіти Павлишин Соломія («Формування соціальної та громадянської компетентностей на прикладі життя і діяльності Степана Бандери», науковий керівник – доктор історичних наук, професор Райківський І.Я.), Шепітак Наталія («Вивчення промислового розвитку м. Калуш другої половини ХХ ст. в закладах освіти», науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент Королько А.З.), Якубів Наталія («Стартап як інноваційна форма пам’яткохоронної роботи в шкільному та студентському середовищі», науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент Королько А.З.), Івасюта Юлія («Доступ до архівів радянських карально-репресивних органів в м. Івано-Франківську: юридичний та практичний аспект», науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент Єгрешій О.І.), а також аспірант кафедри, випускник магістратури цієї ж спеціальності Бойда Андрій («Джерельна база для вивчення біографії В. Порайка в австрійський період життя (1888–1914)», науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент Королько А.З.).

Вітаємо молодих дослідників і дослідниць, які гідно представили наші освітні програми на всеукраїнському науковому форумі, їх виступи були цікаві, змістовні, супроводжувалися презентаціями.