Здійснюємо фахову експертизу підручників з історії для 8 класу

27 серпня 2024 р. старший викладач кафедри історії України і методики викладання історії Богдан Паска взяв участь у засіданні експертної комісії з історії Міністерства освіти і науки України. Головував на засіданні завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Інституту історичної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, д.і.н., проф. Потильчак Олександр Валентинович (голова експертної комісії). Секретарем була старший науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в НУШ Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», к.і.н. Гурська Олена Костянтинівна.

Під час засідання було розглянуто 13 повторно доопрацьованих об’єктів грифування – пілотних проєктів підручників із навчальних курсів «Історія України», «Всесвітня історія», «Історія: Україна і світ», призначених для учнів 8 класу. Старший викладач кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Богдан Паска представив на розгляд комісії експертний висновок і довідку про доопрацювання пілотного проєкту підручника з навчального курсу «Історія України» для 8 класу авторства О. Панаріна, О. Охріменка, А. Макаревич і Ю. Топольницької. Висновок експерта був підтриманий і затверджений експертною комісією. Комісія запропонувала Міністерству освіти і науки України надати проєкту підручника гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі». У результаті обговорення всі запропоновані авторами пілотні проєкти підручників було рекомендовано до надання грифу.