ПНУ – на днях культури України у Загребі

5–6 жовтня 2024 р. у м. Загребі (Хорватія) відбулися традиційні, щорічні Дні української культури, організовані Українським культурно-просвітнім товариством «Кобзар»-Загреб під проводом президента Славка Бурди. Активними учасниками маніфестації були доктори мистецтвознавства, професори Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Віолетта Дутчак і Ганна Карась, старший викладач Богдан Парумба.

Онлайн доєдналися кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Наталя Федорняк, аспірантка цієї кафедри Марія Мартинюк.

Усі дослідження прикарпатських науковців увійшли до сьомого тому книги «Українці Хорватії. Документи і матеріали». Презентація цього видання, яку модерувала професорка Ганна Карась, стала відкриттям програми заходів.

Мистецька програма заходів до Днів української культури була насиченою та різноманітною. В рамках вшанування пам’яті Тараса Шевченка біля його погруддя в центрі м. Загреба відбулося відкриття художньої виставки хорватських та українських митців.

Перед представниками українських громад із Хорватії, Угорщини, Італії, Словенії, Німеччини та України блискуче виступила бандуристка, професорка, завідувачка кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Віолетта Дутчак. Її програма української музики також була представлена на концерті духовної музики в церкві святих Кирила і Мефодія. Частина виступів була виконана спільно з випускницею музичного відділення Університету, співачкою та громадською діячкою Лесею Королик (Італія).

Завдяки ініціативі професорки Віолетти Дутчак цього року була підписана угода між нашим Університетом та товариством «Кобзар»-Загреб. Її реалізація успішно відбувається завдяки зусиллям наших викладачів, яких було нагороджено подяками.