Зустріч наших студентів з іспанським професором Карлосом Уріарте Санчесом, присвячена євроінтеграційній проблематиці

    6 листопада керівництвом Факультету історії, політології і міжнародних відносин для студентів спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини», «Управління міжнародним бізнесом», «Політологія» та «Право» організовано лекцію професора Університету імені короля Хуана Карлоса Карлосом Уріарте Санчесом, який з 2017 р. є членом Науково-консультативного комітету Школи економічної розвідки Автономного університету Мадрида. На зустрічі, яка відбулася в онлайн-форматі, професор поділився своїми думками щодо розвитку інституцій Європейського Союзу, а також розкрив важливі аспекти євроінтеграційного шляху України.

    Спочатку професор Уріарте Санчес ознайомив студентів з історією, роллю та функціями основних інституцій Європейського Союзу: Європейського парламенту, Європейської ради, Європейської комісії, Європейського центрального банку та Ради ЄС. Значну увагу було приділено поясненню ключових понять, пов’язаних із діяльністю європейських інституцій, таких як «рішення», «рекомендація» та «думка», а також детально розглянуто законодавчі процедури. Професор також наголосив на принципі верховенства європейського права над національним.

    В другій частині зустрічі студенти мали змогу задати питання професору Уріарте Санчесу. В основі своїй, вони стосувалися євроінтеграційних перспектив України в умовах війни. На питання про чинники, які впливають на швидкість інтеграції України до ЄС, професор зазначив, що процес вступу потребує стабільного економічного розвитку та поступових кроків, і навіть попри війну Україна може досягти значних успіхів протягом найближчих 1–2 років. Водночас, він підкреслив, що ситуація в світі змінюється, і майбутнє залежить від багатьох факторів, зокрема політичного курсу США після виборів. На його думку, адміністрація Д. Трампа є менш передбачуваною і тому важко зрозуміти яких наслідків його діяльності нам очікувати.

    Серед важливих принципів міжнародного права, які обговорювалися на зустрічі, було виділено свободу вибору, що є основоположним для України на її шляху до євроінтеграції та членства в НАТО. Професор нагадав, що у 2014 р. Україна обрала шлях свободи та незалежності, і саме цей вибір визначає її сьогодення і майбутнє.

    На запитання студентів щодо впливу війни в Україні на глобальну безпеку професор відзначив, що ця війна стала серйозним викликом для ЄС і показала, що Україна не залишилася наодинці у своїй боротьбі. Європейський Союз надає офіційному Києву чіткий сигнал підтримки, незважаючи на посилення геополітичної напруженості.