31 жовтня 2024 р. Польський Інститут у м. Києві оголосив результати Конкурсу імені Єжи Ґєдройця, що відзначає найкращі бакалаврські, магістерські та докторські (дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня доктора філософії) роботи, присвячені польській тематиці, а також українсько-польським взаєминам. Серед переможців конкурсу випускники факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Оксана Воловодюк та Андрій Савчук.
Оксана Воловодюк з бакалаврською роботою «Маскулінність і героїзм у польських підрозділах Великої армії імператора Наполеона: ідеї та практики (1806–1814 рр.)» удостоєна І місця в номінації «Бакалаврська робота».
Оксана Воловодюк є цьогорічною випускницею освітньої програми 032 «Історія та археологія» ОР «Бакалавр». Її дипломна робота на здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти виконана на кафедрі всесвітньої історії під науковим керівництвом завідувача кафедри, доктора історичних наук, професора Олега Жерноклеєва. Успіхам студентки сприяла її науково-дослідницька та міжнародна активність. Ще будучи студенткою 4-го курсу, Оксана Воловодюк взяла участь в академічній мобільності за програмою ERASMUS+ та з вересня 2023 по лютий 2024 р. навчалася Гданському університеті (м. Гданськ, Республіка Польща). Весною 2024 р. здобула грант на написання проєкту для Invisible University for Ukraine (IUFU), 2024.
Оксана є авторкою низки наукових публікацій і виступів на наукових конференціях. Після закінчення бакалаврату Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника продовжує навчання на магістерській програмі з історії в Центральноєвропейському університеті у Відні (Австрія).
Андрій Савчук з дисертаційним дослідженням «Формування дипломатичних кадрів у державах Вишеградської четвірки (1991–2004 рр.)» удостоєний ІІІ премії в номінації «Докторська робота». Дисертація виконана під керівництвом доктора політичних наук, професора ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Цепенди Ігоря Євгеновича та захищена 1 грудня 2023 р. в спеціалізованій вченій раді ДФ 20 051.070 нашого університету.
Андрій Савчук 2017 р. завершив магістратуру за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та успішно захистив дипломну роботу на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти «Діяльність вихідців із Прикарпаття в дипломатичному корпусі України» (науковий керівник доктор політичних наук, професор Михайло Миколайович Нагорняк). З лютого по липень 2017 р. Андрій Савчук навчався у Варшавському університеті за програмою подвійних дипломів. У 2013 та 2017 рр. проходив стажування у Посольстві України в Республіці Польща.
Протягом 2017–2022 рр. Андрій Свчук навчався в аспірантурі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю «Політологія». За активну наукову діяльність його було відзначено стипендією Кабінету Міністрів України на 2020/2021 навчальний рік.
Андрій Савчук відомий також своєю перекладацькою діяльністю. У 2015 р. на VI Міжвузівському конкурсі молодих перекладачів у Київському авіаційному університеті отримав диплом ІІІ ступеня; працював у Бюро перекладів м. Івано-Франківська; здобув досвід навчання англійської мови дітей різного віку та дорослих у онлайн-школі JustKids (2020 р.). З 2018 р. до 2022 р. Андрій Савчук як волонтер очолював Школу поліглотів в Університеті обдарованої дитини, що діє при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
У 2021 р. виграв грант Національної стипендійної програми уряду Словацької Республіки та з вересня 2021 р. до травня 2022 р. проходив стажування на факультеті політології і міжнародних відносин Університету імені Матея Бела в м. Банська Бистриця (Словацька Республіка).
Андрій Савчук – автор понад 30 наукових публікацій, у тому числі 1 одноосібної монографії, 2 статей у наукових виданнях, що входять до баз Web of Science та Scopus, 2 розділів у міжнародних монографіях, 5 статей у наукових виданнях, внесених до Переліку наукових фахових видань України, 6 статей у закордонних наукових виданнях.