6 грудня 2024 р. в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулося спільне засідання президії Національної спілки краєзнавців України, її обласного осередку та професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на чолі з в.о. ректора Ігорем Цепендою.
На заході голова Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт спільно з доктором історичних наук, професором Олександром Лисенком вручили почесні нагороди університетським діячам. Зокрема, поряд з Ігорем Цепендою, в.о. ректора університету (удостоєний премії імені Героя України Михайла Сікорського), Володимиром Великочиєм, деканом факультету туризму (премія імені Дмитра Яворницького), Миколою Кугутяком (іменна пам’ятна медаль «Володимир Грабовецький»), Іваном Монолатієм (іменна пам’ятна медаль «Михайло Головатий») разом з деканом Ігорем Гураком та ще п’ятьма науковцями на факультеті історії, політології і міжнародних відносин отримали відзнаки – почесні грамоти за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України – викладачі кафедри історії України і методики викладання історії: Ігор Райківський, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри та доценти кафедри Олег Єгрешій та Андрій Королько.
В.о. ректора Ігор Цепенда подякував Національній спілці краєзнавців України за високу оцінку внеску університету в розвиток краєзнавства, наголосив на важливості популяризації історичних досліджень: «Найголовніше в історичній науці – це не лише ґрунтовні наукові дослідження, а й широка популяризація, яка формує любов до рідної землі та духовний елемент нашого суспільства».
Захід став важливою подією для наукової спільноти Університету та підтвердив високий рівень визнання досягнень його працівників у сфері краєзнавства. Приємно відзначити, що вагому роль в історико-краєзнавчих дослідженнях відіграють викладачі кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського університету, що вбачає свою основну місію на науковій ниві не лише в глибоких дослідницьких проєктах з історії України, Галичини і Прикарпаття, але й у популяризації сторінок історичного минулого серед широких мас населення, особливо учнівської та студентської молоді.