Вийшла у світ цікава публікація у педагогічному журналі «Історія в рідній школі»

Враховуючи, що кафедра історії України і методики викладання історії є випусковою для студентів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» і ОР «Магістр», важливу роль у науковій і навчально-методичній роботі відіграють публікації викладачів у фахових виданнях, призначених для вчителів історії. В останньому номері науково-методичного журналу «Історія в рідній школі» за січень 2021 р. (Київ. № 1 (225). С. 2–8) вийшла у світ стаття завідувача кафедри професора І.Я. Райківського «Галичина в ідейних поглядах і діяльності Кирило-Мефодіївського братства. До 175-річчя від заснування», в якій з’ясовано місце і роль Галичини в ідейних поглядах і діяльності кирило-мефодіївців – першої української політичної організації, заснованої в січні 1846 р., 175 років тому. На основі широкого кола джерел автор переконує, що кирило-мефодіївці проявляли інтерес до австрійської Галичини як невід’ємної частини русько-українського простору, а їх творчість дала поштовх розвитку українського національного руху в краї. Особливу увагу звернуто на методичні аспекти висвітлення обраної теми на уроках історії України в 9 класі закладів загальної середньої освіти.

Райківський І. Галичина в ідейних поглядах і діяльності Кирило-Мефодіївського братства. До 175-річчя від заснування // Історія в рідній школі. Науково-методичний журнал. Київ, 2021. № 1 (225). С. 2–8.