Звітна наукова конференція студентів підсекції історії України і методики викладання історії

8 квітня 2021 р. відбулося звітне засідання підсекції історії України і методики викладання історії наукової конференції студентів Університету. Згідно програми звітної наукової конференції студентів Університету, було заявлено 26 доповідей студентів ІІІ–ІV курсів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) і 032 Історія та археологія ОР «Бакалавр» та І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» (денна і заочна форма навчання). Керівником підсекції звітної наукової конференції студентів виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько, а секретарем – студентка ІІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Катерина Печенюк.

Відкрив засідання підсекції історії України і методики викладання історії наукової конференції студентів Університету доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України і методики викладання історії Ігор Райківський. Він побажав учасникам студентського наукового форуму плідної праці, вмілого представлення виступів, у своїх доповідях обирати основне й презентувати результати роботи, спрямовані на формування розуміння досліджуваної проблеми.

Більшість учасників підсекції озвучили свої результати дослідження, залучаючи до своїх виступів підготовлені якісні візуалізовані презентації. Молоді дослідники у ході своїх доповідей чітко викладали свої думки, критично осмислюючи використані джерела та коректно використовуючи методи дослідження, наголошували на оригінальності і доказовості своїх суджень, системно і повно розкрили результати роботи, вільно володіли опрацьованим матеріалом, вичерпно відповідали на запитання колег-студентів та викладачів, які були присутні на засіданні.

Протягом шестигодинного студентського наукового форуму тривали плідні дискусії, основні аргументи яких стали основою для вироблення спільних рішень доповідачів підсекції історії України і методики викладання історії. Закриваючи засідання підсекції, її керівник доц. Андрій Королько відзначив високий науковий рівень доповідей молодих науковців, полемічність їхніх виступів, що сприяє якісному розвитку студентських наукових досліджень з історії України, методики викладання історії та гурткової роботи у закладах загальної середньої освіти і закладах позашкільної освіти, налагодженню наукової комунікації та обміну власними здобутками.

У кінці засідання підсекції історії України і методики викладання історії через спеціально підготовлену електронну гул-форму шляхом таємного голосування студентів – учасників наукової конференції – були визначені по два студенти (загалом чотири), яких номіновано для нагородження грамотами та публікації їхніх статей у збірнику студентських наукових праць «Еврика-ХХІІ». Переможцями своєрідного конкурсу стали студентка І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» Оксана Дзудзило (Дичкевич), студентка ІІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Катерина Печенюк (їхні статті повинні бути опубліковані у збірнику студентських наукових праць «Еврика-ХХІІ»), студент І курсу спеціальності 032 Історія та археологія ОР «Магістр» Андрій Гресько та студент І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» Дмитро Ровенко (їх номіновано для нагородження грамотами).

Таким чином, звітна наукова конференція студентів підсекції історії України і методики викладання історії – це своєрідна класифікована скарбниця знань, де молоді люди здобувають ази науково-дослідницьких знань, які стануть корисними для апробації та написання наукових кваліфікаційних робіт для здобуття першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітніх рівнів закладу вищої освіти.