Участь у роботі конференції

3 грудня 2021 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (м. Львів) відбулася наукова конференція (у zoom форматі) «Феодосій Стеблій: життя, присвячене історії» з нагоди 90-річчя від дня народження відомого українського історика, багатолітнього завідувача відділу нової історії України Інституту українознавства Феодосія Івановича Стеблія. У конференції взяв участь завідувач кафедри історії України і методики викладання історії, доктор історичних наук, професор Райківський І.Я. (тема виступу «Взаємини Івана Вагилевича з українськими і російськими діячами в імперії Романових (до 210-річчя від дня народження)»). Серед учасників конференції були відомі дослідники, доктори історичних наук, професори Ірина Колесник (провідна наукова співробітниця Інституту історії України НАН України), Леонід Зашкільняк (завідувач кафедри історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка), Іван Патер (провідний науковий співробітник відділу новітньої історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України), Богдан Якимович (професор кафедри бібліотекознавства і бібліографії Львівського національного університету імені Івана Франка) та ін., організатором конференції виступила завідувачка відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Ірина Орлевич.

Учасники конференції теплим словом згадали ювіляра, виступили з доповідями на тематику, якою він займався з 50-х рр. ХХ ст., коли працював в Інституті українознавства, до 1975 р. – разом з В.В. Грабовецьким (до його переходу в тодішній Івано-Франківський державний педагогічний інститут імені Василя Стефаника, нині – Прикарпатський національний університет імеін Василя Стфеаника). Наукові взаємини професорсько-викладацького складу кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та працівників Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України є давніми і продуктивними.