Перегляд художнього фільму про злочини сталінсько-більшовицького режиму проти українського народу

Стрічки українських режисерів є засобом навчання новітньої історії України. За сприяння доцентки кафедри історії України і методики викладання історії Тамари Галицької-Дідух 8 листопада в ауд. 618 студенти спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» мали змогу переглянути художній фільм «Голод-33» кінорежисера Олеся Янчука. Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» – це перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти українського народу – штучний голод 1932–1933х рр.

Художній фільм Олеся Янчука є ефективним інструментом обговорення людиноненависницької політики совєцького тоталітарного режиму, загалом, і в період Голодомору, зокрема. Цей емоційно потужний фільм дозволяє відчувати біль і страждання українців в той період. «Діду, то чума забрала всіх?» – «Ні, синку, то не чума. То государство». Після перегляду фільму студенти і викладачка обговорювали подвиг сучасних героїв – воїнів Збройних Сил України, які знищують на теренах України породження совєцького минулого – путінську росію.