Зустріч з випускниками Липовицького ліцею Спаської територіальної громади у рамках проєкту «Університет для учнів»

    3 травня 2023 р. у рамках проєкту «Університет для учнів», який здійснює Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, викладачі кафедри історії України і методики викладання історії, зокрема професор Ігор Пилипів та доценти кафедри Степан Кобута і Олег Єгрешій відвідали Липовицький ліцей Спаської територіальної громади Калуського району. Тут відбулася зустріч з 12 майбутніми абітурієнтами – школярами цього закладу загальної середньої освіти.

    На початку зустрічі доктор історичних наук, професор кафедри історії України і методики викладання історії Ігор Пилипів ознайомив присутніх із перевагами навчання у закладі вищої освіти та охарактеризував особливості освітніх програм спеціальності 014 Середня освіта (Історія). Ігор Пилипів зауважив, що Факультет історії, політології і міжнародних відносин віддавна реалізовує програми подвійних дипломів для своїх студентів, навчаючись за якими наші студенти отримують безкоштовно диплом Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і дипломи університетів Польщі. Університет має низку стипендій для найкращих, успішних студентів, зокрема і спеціальності 014 Середня освіта (Історія), які добре навчаються і хочуть віддавати свій час, енергію і знання людям.

    Після цього виступили доценти кафедри історії України і методики викладання історії Олег Єгрешій і Степан Кобута. Зокрема, Олег Єгрешій, користувач ЄДЕБО 2022–2023 навч. року освітньої програми спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр», у формі візуалізованої презентації сфокусував увагу на особливостях навчання та можливостях подальшого працевлаштування студентів і випускників освітніх програм цієї спеціальності. Осібно було звернуто увагу на те, що через воєнний стан в Україні умови цьогорічного вступу, зокрема, в заклади вищої освіти, дещо змінилися. Важливо пам’ятати, що базою для вступу на спеціальності Факультету історії, політології і міжнародних відносин, зокрема і на спеціальність 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» є повна середня освіта. ЗНО цього року, як і минулого, замінили національним мультипредметним тестом (НМТ). Реєстрація на НМТ відбувається на сайті УЦОЯО, а електронний кабінет вступника реєструватиметься на сайті vstup.edbo.gov.ua. Всі деталі щодо вступу можна також знайти на офіційному сайті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у рубриці Вступ до університету. Степан Кобута зупинив свою увагу на досягненнях випускників спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» і ОР «Магістр» у педагогічній сфері.

    Особлива подяка директору Липовицького ліцею Андрейківу Василю Михайловичу та вчителям закладу за сприяння у проведенні зустрічі.