Змістовна дискусія про контроверсійні питання дисидентського руху в Україні

24 березня в рамках студентського простору Paragraph відбулася дискусія на тему «Контроверсійні питання дисидентського руху в Україні». Спікером була доцент кафедри історії України і методики викладання історії Тамара Галицька-Дідух.

Обговорювали різні підходи до термінології, визначення чисельності і ролі дисидентів в українському національно-визвольному русі другої половини ХХ ст. Мужність полягає в тому, як людина здатна переступати свій страх. В умовах знищення військового спротиву прапор українського національно-визвольного руху підняли українські дисиденти, незважаючи на арешти, психіатричні лікарні, відсутність підтримки серед рідних і оточення. Їх називають Робінзонами Крузо, які не мали можливості суттєво вплинути на ситуацію в радянській Україні. Однак завдяки цим людям відродилась українська незалежність.