Дискусійна розмова про непрості українсько-угорські відносини на сучасному етапі

11 грудня 2020 р. доцент кафедри історії України і методики викладання історії Степан Кобута спільно з доктором історичних наук, професором кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету Ігорем Тодоровом взяв участь у телепередачі «Про головне в деталях» обласного телебачення «Галичина». Тема розмови – «Угорсько-українські стосунки та їх вплив на нацбезпеку держави».

Під час передачі були розкриті такі питання: історичні витоки появи українців і угорців на Закарпатті; еволюція непростих українсько-угорських відносин на території краю протягом століть; суперечлива історія двох народів у ХХ ст.; зміст українсько-угорського конфлікту на Закарпатті восени 2020 р.; діяльність партії угорців на Закарпатті на сучасному етапі; захист українською владою інтересів етнічних угорців на Закарпатті; проблема подвійного громадянства; російський «слід» у непростих українсько-угорських відносинах; ставлення НАТО до українсько-угорського конфлікту на сучасності; прогнозування подальших українсько-угорських відносин на території краї;

Зокрема, Степан Кобута зауважив: «Проблеми в українсько-угорських відносинах на Закарпатті виникли не сьогодні. Ми знаємо, що Закарпаття є багатонаціональним регіоном, де переплетені не тільки етнічні, але й релігійні і інші чинники, які до певної міри впливають на свідомість і взаємодію між різними політичними акторами, зрештою між різними представниками етнічних та національних груп. Безперечно, на це повинна звертати увагу державна влада, починаючи із самих верхів. У нас довший час були різноманітні або міністерства, або державні комітети у справах національностей, які, на жаль, не вибудували більш-менш притомної національної політики, яка б могла, до певної міри, враховувати інтереси народів, яких ми відносимо до національних меншин. Чому це необхідно? Ми зараз бачимо на прикладі ситуації із втраченим поки що Кримом, ми бачимо зараз проблему із російською агресією на Донбасі».

Детальніше тема розмови – «Угорсько-українські стосунки та їх вплив на нацбезпеку держави» телепередачі «Про головне в деталях» обласного телебачення «Галичина» за посиланням: https://www.facebook.com/galtv.if.ua/videos/5108198722538705/