Участь викладачів кафедри у науковій конференції «Іван Крип’якевич та його доба»

1 жовтня 2021 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулася наукова конференція «Іван Крип’якевич та його доба» з нагоди 70-річчя від часу створення Інституту. У конференції взяли викладачі кафедри завідувач, доктор історичних наук, професор Райківський І.Я. (тема виступу «Галичина в житті й діяльності Михайла Грушевського (1885–1894 рр.») і кандидат історичних наук, доцент С.Й. Кобута (на тему «Інститут суспільних наук АН УРСР в житті та науковій творчості професорів О. Карпенка та В. Грабовецького»). Близько 30-ти учасників конференції виступили в чотирьох секціях, що висвітлювали різні аспекти порушеної теми, зокрема наукову спадщину видатного українського історика, ім’я якого носить Інститут українознавства, його внесок у розвиток академічної гуманітарної науки м. Львова, місце і роль у суспільно-політичних і культурно-освітніх процесах в Україні ХХ ст., а також родинне та інтелектуальне середовище І. Крип’якевича. Як відомо, одним з найбільш відомих, авторитетних учнів І. Крип’якевича був перший і багатолітній завідувач кафедри історії України в 1990–2007 рр., доктор історичних наук, професор, академік АН Вищої школи України Володимир Васильович Грабовецький, у минулому працівник Інституту українознавства (в радянські часи він мав назву Інститут суспільних наук) в 1953–1975 рр. За матеріалами конференції планується видання колективного збірника.