Пізнавальне гурткове заняття про українського дисидента Олекси Гірника

15 лютого 2023 р. в рамках виробничої історико-краєзнавчої практики в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери студентки групи СОІ–22 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Інеса Зітинок й Інна Клюс провели з вихованцями гуртка «Юні музеєзнавці» (керівник гуртка Віта Михайлівна Дідик), учнями ліцею № 16 Івано-Франківської міської ради заняття «Проти окупації та русифікації України: 45 років з акту самоспалення Олекси Гірника».

В розпал періоду «застою» поки в одних в голові панувала «какая разніца», інші наважувалися позбавити себе життя заради української мови та Незалежності України. Серед них Олекса Миколайович Гірник (1912–1978) – український дисидент, політв’язень, Герой України. 21 січня 1978 р., у переддень 60-ї річниці проголошення самостійності України Центральною Радою (22 січня 1918 р.) вчинив акт самоспалення біля могили Т. Шевченка на знак протесту проти русифікації України.

Під час заходу студентки-практикантки ознайомили вихованців гуртка із вражаючою історією Олекса Гірника та його самопожертвуванням заради України.

Заняття пройшов пізнавально та мав неабиякий вплив на формування національної свідомості вихованців гуртка «Юні музеєзнавці».