Участь у регіональній конференції «Патріотично-національно-духовне виховання української молоді: витоки і перспективи»

20 лютого 2024 р. доцент кафедри історії України і методики викладання історії Олег Єгрешій узяв участь у роботі регіональної конференції «Патріотично-національно-духовне виховання української молоді: витоки і перспективи». Конференція відбулася в Івано-Франківському фаховому коледжі технологій та бізнесу.

Відкрив конференцію викладач циклової комісії суспільних дисциплін коледжу, кандидат історичних наук Андрій Випасняк. Із привітальним словом до учасників конференції звернувся директор Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу, голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Івано-Франківської області Василь Бабінець.

На початку відбулася хвилина мовчання – учасники конференції вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та наших воїнів, загиблих на війні. На конференції були розглянуті питання: Дидактика національного виховання в сакральному мистецтві; Проблема розумового виховання в спадщині Митрополита Андрея; Отець Юліан Фацієвич (1876–1928) – приклад доброго душпастиря і патріота України; Історія утворення організації УМХ митрополитом Андреєм Шептицьким; Роль жіночого чернецтва Української Греко-Католицької Церкви у духовно-моральне виховання українського суспільства (1946–1989 рр.); Ціннісний наратив минувшини: духовно-моральний аспект національно-визвольної боротьби; Духовний та патріотичний зміст гасла «Бог – Україна – родина і я» в особистісному вимірі; «Бути людиною» – заповіт Любомира Гузара.

Доповідачами виступили: кандидат наук з богослов’я, доцент кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Златоустого, член Національної спілки художників України о. Віталій Козінчук, кандидат історичних наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних наук Науково-дослідного інституту історії Церкви Івано-Франківської академії Івана Златоустого Руслан Делятинський; монах Місійного Згромадження святого апостола Андрія, студент 1 курсу освітнього рівня магістр за спеціальністю «Богослов’я», Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Бр. Климентій (Петро) Туркевич, студент 1 курсу освітнього рівня магістр за спеціальністю «Богослов’я» Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Святослав Юнгер, доцент кафедри теорії та методики навчання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Дрогобицький; старший викладач кафедри педагогіки та психології, методист лабораторії національного виховання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Світлана Сміх, доктор богослов’я, синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Василь Пасіник-Рак, студент ІІ курсу Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу Владислав Фіняк.